За словами Сергія Бабака, заступника міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, якщо б була введена в роботу пресувальна лінія в Рясне, вдалося б в рази зменшити кількість сміття і, відповідно, зменшити витрати на перевезення ТПВ.

«Громадські організації не дали змогу навіть змонтувати прес, хоча від нього шкоди менше, ніж від смітників, які стоять поруч будинку. Хочу наголосити, якщо б ця пресувальна лінія запрацювала, то це зменшило б в 6 разів обсяг сміття, яке треба вивозити. Відповідно, зменшилися б витрати на перевезення ТПВ.

Однак нам не дали цього зробити. Тому цей прес зараз знаходиться під охороною, він не змонтований. Він буде перенесений і задіяний в роботі як складова частина сміттєпереробного комплексу. Він здатний сортувати пластик, папір і інше сміття», – розповів Сергій Бабак.

За словами посадовця, французька фірма «Egis» також дала основні технічні, концептуальні рішення, які місто буде використовувати при будівництві сміттєпереробного комплексу.

«Фірма «Egis» аналізувала земельні ділянки, які найкраще підходять для будівництва сміттєпереробного комплексу і надавала відповідні рекомендації. Усі їхні пропозиції і технічні рішення ми будемо враховувати в роботі. Зараз маємо ухвалу сесії Львівської міської ради щодо виділення земельної ділянки на вул. Пластовій для будівництва такого комплексу», – додав Сергій Бабак.

«Будівництво дамби завершено на 85%. Вона зараз відстоюється. Технагляд контролює все відповідно до державного законодавства. Це він робить на платній основі, бо так вимагає закон. Бюджет будівництва дамби 12 млн. грн. Приблизно 85% коштів вже оплачено. Решта не оплачено, бо будівництво дамби ще не завершено.

Як повідомив представник технагляду, щодо завершення робіт на дамбі потрібно почекати завершення осінньо-зимового періоду, подивитися чи потрібно щось доробити, і коли потеплішає, стабілізується погода, роботи будуть завершені.

Натомість, чи відповідає дамба чи не відповідає тому чи іншому стану, такий висновок може зробити лише відповідна ліцензована організація», – розповів Сергій Бабак.

За його словами, на Грибовицькому полігоні відкритим залишається питання проведення протиаварійних заходів на дамбі, де стався зсув. Проектом, який розробив «Гірхімпром», передбачені першочергові протиаварійні заходи, щоб зупинити фільтрати, якщо буде зсув чи обвал, зробити обвідні канали. Цей проект зараз знаходиться на державній експертизі в Києві. Проте досі залишається відкритим питання виділення земельної Малехівською сільською радою.

«Це об’єкт підвищеної складності і небезпеки, тому ми очікуємо висновку експертизи. Якщо будуть зауваження, ми їх поправимо і готові приступити до робіт з проведення першочергових протиаварійних заходів. Проте, тут досі залишається відкритим питання землі. Вчора на нараді в області сільський голова Малехова говорить, що він не проти виділення земельної ділянки. Однак, ми направили йому вже більше 10 листів, щоб вирішити це питання, вчора направили ще раз. Тому потрібно, щоб Малехівський сільський голова або підтримав виділення земельної ділянки, або озвучив, що проти виділення землі.

Отож, якщо до нас є зауваження, що ми чогось не виконали на Грибовицькому полігоні, то більше 99% цих приписів виконуються на основі проектної документації. Однак, ніхто не має права зайти на частину зсуву полігону без проекту і експертизи. А щоб отримати висновок експертизи, потрібна офіційно виділена земельна ділянка. Ділянка, яку протягом довгого часу, і, незважаючи на численні звернення, нам досі офіційно не виділили», – наголосив Сергій Бабак.

Джерело: city-adm.lviv.ua