Яке сміття не можна викидати в загальний смітник

Яке сміття не можна викидати в загальний смітник

Кожен день, не замислюючись, ми відправляємо у сміттєвий бак найрізноманітніші відходи: папір, поліетиленові пакети, батарейки, скло, деталі від електроприладів… Але деякі види цього сміття є небезпечними і потребують особливої утилізації.

Батарейки та акумулятори не можна викидати до загального сміттєвого баку, і це багато хто знає. На сміттєвих полігонах вони викликають загоряння, а під час спалювання сміття вибухають. При цьому в повітря виділяються дуже шкідливі речовини — діоксини. Важкі метали: свинець, кадмій і ртуть, які містяться в батарейках, потрапляють в ґрунт і воду, отруюючи їх. Ртуть під дією мікроорганізмів перетворюється на токсичніші сполуки метилртуті, які потрапляють в харчовий ланцюжок і повертаються до нас разом з їжею. Одна пальчикова батарейка може забруднити 20 м2 ґрунту

Але батарейки — не єдиний вид сміття, який вимагає спеціальної утилізації. Що ж це за відходи?

Ліки

????????????????????????????????????

Таблетки, порошки та інші види фармацевтичних препаратів містять складні хімічні сполуки і можуть бути дуже токсичними. Шкоду від викинутих в урну ліків можна порівняти з пестицидами — отрутою, яка міститься в сільськогосподарських культурах, отруєній землі та воді.

Люмінесцентні лампи та скляні термометри

lampu_56b0eопп

Люмінесцентні лампи містять пари ртуті, які випромінюють ультрафіолет. Це випромінювання перетворюється на видиме світло люмінофором, який нанесений на внутрішню частину колби лампи. Тому всі енергоощадні лампи, які працюють за таким принципом, в більшій чи меншій кількості містять ртуть.

Наприклад, лампа у вигляді труби містить до 50 мг ртуті, компактна лампа — до 6 мг, лампа з парами ртуті високого тиску — до 600 мг. Скляні термометри містять близько 500 мг ртуті.

При пошкодженні ртутновмісної лампи або градусника потрібно якомога швидше зібрати ртуть і відвезти до спеціального центру для безпечної утилізації.

Що стосується відпрацьованих ртутновмісних ламп, то на сьогодні у Львові діє завод ……

Комп’ютери та електроніка

Nearly 80,000 second-hand televisions are stacked at a yard awaiting recycling in Zhuzhou, Hunan Province of China. Only about 5 percent of about 1 billion tonnes of construction waste generated each year in the country is recycled or reused, said Wang Jiwei, Secretary General of the China Association of Resource Comprehensive Utilization, at an ecological forum held in southwest China's Guizhou Province. (PICTURE BY©CHINA FOTO PRESS) PHOTOGRAPH PROVIDED BY IBERPRESS +393358099068 http://www.iber-press.com/ redazione@iber-press.com

Всі види електроніки містять небезпечні метали:

Кадмій належить до високонебезпечних речовин. Великі дози викликають деформацію скелета, переломи. Кадмій накопичується у внутрішніх органах і викликає рак. Свинець викликає нервові розлади, захворювання нирок і мозку. Ртуть відноситься до 1-го класу небезпеки. Вона накопичується в нирках, викликає проблеми дихальної та нервової системи, мозку, пригнічує роботу печінки і нирок.

З цих причин всі види електроніки вимагають спеціальної утилізації.

Садові хімікати

5d1d0f

Добрива, гербіциди, пестициди та інші речовини, які використовуються в садівництві, не можна викидати в урну або виливати в унітаз. Кращий варіант — здати до спеціального пункту утилізації.

Ці хімічні речовини здатні накопичуватися в рослинах, плодах, ґрунті та воді. Через свою токсичність багато садівників відмовляється від використання подібних препаратів на користь органічних і природних засобів.

Лак, фарба, клей

lakokrasochnye-elementy-klassifikacija

Ці речовини містять розчинники та інші токсичні хімікати. Після висихання вони стають менш небезпечними.

 

Джерело: Велика Епоха