TOП-6 ЕКО-ІНІЦІАТИВ ЛЬВОВА 2017 РОКУ

TOП-6 ЕКО-ІНІЦІАТИВ ЛЬВОВА 2017 РОКУ

Відмовлятися від поліетилену, носити із собою багаторазову тару, все здавати на переробку та сортувати − «solvetpv.lviv» знайомить Тебе з екологічними ініціативи, які впровадили львівяни у минулому році.

ПАКЕТ? ДЯКУЮ, НІ!

Проблема зменшення використання поліетиленових пакетів сьогодні є особливо актуальною для Львова. Шляхи пошуку альтернативних шляхів пакування продуктів у супермаркетах сьогодні є дуже гострою, втім міські еко-активісти пропонують використовувати власні торбинки або багаторазову тару.

Фото: Zero Waste Lviv

Цю ініціативу підтримали такі львівські супермаркети як «Арсен», «Наш край», «Близенько» та мережа магазинів «Родинна ковбаска». Єдиною умовою  є прозорість багаторазової тари, а сам покупець повинен нести відповідальність за  її якість та чистоту.

Представники супермаркетів наголошують, що частину продуктів вже давно запаковують у паперові еко-пакети, які є не лише екологічними, але й покращують якісь зберігання окремих продуктів та є додатковим місцем для реклами.

«COFFEE TO GO» У СВОЄ ГОРНЯТКО

Кава у паперових стаканчиках дуже популярна серед львів’ян, особливо серед студентів. Біля вишів на кожному кроці можна купити каву «To go». Проте не все так просто. Стаканчики, окрім шару паперу містять шар полістиролу, що робить їх водостійкими. Такі стаканчики можна лише спалити, утилізації вони не підлягають.

Місцеві підприємці вирішили виправити цю ситуацію і заохотити людей купляти каву у багаторазову тару. Так у Львові почалася акція «coffeе to go у своє горнятко». Такий «хід конем» дуже вигідний і для покупців, адже, купуючи «coffeе to go» покупець отримуватиме знижку від 5 до 10%.

Все почалось з кав’ярні «Світ кави». Саме тут почали продавати брендовані чашки keepcup і  знижку у розмірі 5% на каву з собою. Згодом ініціативу підтримали і інші кав’ярні та ресторани.

На сайті кав’ярні «Black Honey» , що розташована на вулиці Костюшка, 2 зазначають, що всім, хто прийде по каву з собою з власною багаторазовою чашкою, отримає знижку на кавусю 5%.  Також таку знижку відвідувачі отримають у ремісничій пекарні «Культ хліба», що на вулиці Липи, 20 та в кав’ярні «Brown», що на вулиці Корнякта, 1.

У кав’ярні «Кава на шпацер», що на площі Ринок, біля статуї Нептуна, кавомани можуть придбати каву із знижкою 7%.

Відвідувачі кав’ярні «Щось цікаве», що на площі Ринок, 1, кав’ярні «WafJoy», що на вулиці Братів Рогатинців, 24  та ресторану «Diner», що на вулиці Зелена, 14 отримають знижку аж у 10%.

Також долучились до акції і «Альтернативна кава», що на вулиці Дорошенка, 35, а віднедавна і на вулиці Котляревського, 22. Тут власники пропонують не лише знижку, а ще плюс 5 кав до кожної чашки.

«ZELENEW»: друге життя пластика

Українське соціальне підприємництво, що переробляє використаний пластик на нові речі за бюджетною технологією нідерландського дизайнера Дейва Хаккенса. Перший ресайклінг (переробка) в Україні працює просто: пластик подрібнюється, нагрівається та запікається у відібраній дизайнерській формі.

Проект «Zelenew» — спроба показати людям, що вторинний ресурс може стати можливістю для створення чогось потрібного і прибуткового.

Екологічне підприємництво стартувало у Львові та планує поширити свою діяльність в інших містах України. Автори інноваційного проекту зібрали гроші на спеціальне обладнання на українському спільнокошті.

За словами організаторів, технологія переробки настільки гнучка, що нагадує ручний 3D-принтер, яким можна виготовляти нові цікаві вироби.

«ZERO WASTE LVIV»: стратегія зменшення відходів

Zero waste management у Львові – це сукупність організаційних, регуляторних, фінансових та освітніх заходів, спрямованих на зменшення генерування та збільшення роздільного збору й переробки відходів. Львів став першим містом України, що приєднається до спільноти прогресивних міст світу.

В червні «Zero waste» стала офіційною стратегією ТПВ у Львові. Основні пріоритети – перехід від управління відходами до управління ресурсами з фокусом на мінімізацію відходів. До 2019 року Львівська міська рада очікує таким чином скоротити до 30% відсотків ТПВ на одного мешканця.

У рамках стратегії «Zero waste Lviv» нещодавно завершився проект з мінімізації сміття «За 21 день до «Zero Waste», учасники якого правильно поводилися з відходами, відкрили приємні та складні сторони життя з мінімальною кількістю сміття та навчилися вирішувати несподівані сміттєві виклики.  В ході експериментів львів’янам пропонували зареєструватися, долучитись до групи на ФБ і щодня протягом трьох тижнів виконувати ряд завдань для того, щоб зменшити кількість сміття вдома.

Розповіді учасників проекту, які мають свої альтернативні варіанти поводження з відходами, можна переглянути на офіційній сторінці «Zero Waste Lviv».

ЯК СОРТУЮТЬ ОСББ: «Зелена Коробка»

«Зелена Коробка» – це ініціатива, покликана налагодити сортування для ОСББ та офісів. Тут пропонують сервіс встановлення контейнерів для сортування сміття з їх подальшим обслуговуванням. Організатори ініціативи також заохочують компанії профінансувати встановлення контейнерів в садках, школах тощо. Крім того, своїми силами встановлюють в соціальних закладах обладнання, щоб діти з юного віку звикали до того, що сміття потрібно сортувати.

Активісти зазначають: «Зараз це екоініціатіва, яка, можливо, в майбутньому переросте в соціальне підприємництво. Основна наша мета – популяризація культури сортування сміття в суспільстві. На жаль, зараз ця культура не розвинена. Людям потрібно усвідомити, що сміттєва проблема просто так не виникає і просто так не вирішується».

«КУДИ ЗДАТИ ВІДХОДИ»: онлайн-мапа ТПВ України

«Куди здати відходи» — це сервіс, який дає можливість кожному зробити своє місто чистішим і красивішим, залишити своїм дітям країну, вільну від гір сміттєзвалищ і полігонів.

Також цей сервіс об’єднує людей, які бажають зробити щось корисне для своєї країни, і дозволяє їм відчути гордість, радість та задоволення від зробленого ними внеску в майбутнє процвітання держави з чистим повітрям, чистою землею і чистою водою.

Як користуватися мапою, читайте тут.