Проект рекультивації Грибович розроблятиме французька компанія

Проект рекультивації Грибович розроблятиме французька компанія

Французька компанія Egis розробить комплексне дослідження полігону  та підготує стратегію у сфері поводження з відходами для Львова. Дослідження відповідатиме вимогам Європейського інвестиційного банку та прискорить початок безпосередньої реалізації проекту «Комплексне вирішення проблеми поводження з ТПВ у м. Львові».

Про це під час підписання Меморандуму порозуміння з компанією «Egis», повідомив мер Львова Андрій Садовий.

Меморандум підписали терміном на 9 місяців, однак перші напрацювання компанії Львівська мерія очікує отримати уже в травні.

«Ця технічна допомога є надзвичайно важливою для міста Львова, адже ми отримали можливість залучити провідну європейську компанію до розробки та проектування як першочергових протиаварійних заходів на сміттєзвалищі у Грибовичах. Міжнародний досвід та фаховість французьких експертів гарантуватимуть швидкість та якість проектних робіт, а отже ми зможемо розпочати фазу безпосередньої реалізації проекту вже найближчим часом», – зазначив Андрій Садовий.

Він додав, що компанія «Egis» виконувала проект для рекультивації полігону у Марселі, який вважався одним із найбільших у Європі.

«Міська стратегія поводження з твердими побутовими відходами для м. Львова: техніко-економічне обґрунтування інтегрованої системи поводження з ТПВ, включаючи збір відходів, переробк ута утилізацію» включатиме такі складові:

  • Огляд існуючої системи поводження з твердими побутовими відходами;
  • Розробку Стратегії поводження з ТПВ та Генерального інвестиційного плану для Львова;
  • Підготовку попереднього проекту потужностей з бору, переробки та утилізації ТПВ (в т. ч. коригування існуючого проекту рекультивації сміттєзвалища в с. Грибовичі)
  • Фінансовий аналіз та аналіз закупівель щодо рішень з поводження з ТПВ;
  • Оцінку екологічного та соціального впливу;
  • Підготовку тендерної документації.

Директор «Еgis Ukraine» Арно де Ружі повідомив, що фірма «вже отримала усі документи, які були до цього часу опрацьовані та розроблені щодо утилізації сміття у Львові». Компанія готуватиме проектну документацію та документацію для тендеру на міжнародному рівні.

«Це має бути глобальний проект, який стосується не лише Грибовичів. Ми приходимо із правилами міжнародних стандартів, які стосуються навколишнього середовища і соціального захисту. Будемо проводити консультації, можливо, і з населенням, щоб прийняти потрібне технічне рішення», – зазначив Арно де Ружі директор «Egis».

За словами Ізабель Дюмон, Надзвичайного та Поважного Посла Франції в Україні, 3 березня Франція виділила 650 тис. євро для реалізації цього проекту для Львова. Саме ці гроші будуть перераховані на компанію «Egis».

Додамо, що «Egis» – це міжнародна компанія, що надає інжинірингові та консалтингові послуги в галузях транспорту, міського розвитку, будівництва, водопостачання та енергетики. Група має представництва у понад 100 країнах і близько 50 офісів у Франції.