На Грибовичах розпочали очистку фільтратного озера

На Грибовичах розпочали очистку фільтратного озера

Роботи по проекту рекультивації Грибовицького сміттезвалища розпочато з очистки фільтратного озера. Після очистки озер приступлять до висушення фільтратів та підготовки на їх місці площі для встановлення технологічних карт.

Протягом двох тижнів спеціальною сіткою та бульдозерами на Грибовицькому сміттєзвалищі очищатимуть фільтратне озеро. Роботи з очистки виконуватимуть управління екології та благоустрою ЛМР спільно з ЛПК «Збиранка».

«Сьогодні на Грибовицькому сміттєзвалищі розпочали очистку дзеркала фільтратозбірника. До роботи залучена важка техніка, зокрема кран із 16-метровою стрілою, також використовується спеціальна сітка», – розповів начальник управлінні екології та благоустрою ЛМР Андрій Галушка.

За словами еколога, завдяки цьому вдасться уникнути попадання фільтратів у стічні води та унеможливить його розповсюдження по території полігону.

Нагадаємо, що проект рекультивації Грибовицького полігону передбачає: розширення та укріплення дамби, очищення інфільтратних озер, встановлення технологічних карт (вирівнювання схилу під кутом 18о )

Довідка

Дзеркало фільтратозбірника – це озеро фільтратів, яке вкрите 20-30-ти см. шаром сміття.