Майбутній сміттєпереробний комплекс вже в рейтингу головних новобудов країни

Майбутній сміттєпереробний комплекс вже в рейтингу головних новобудов країни

За два роки у Львові має запрацювати завод із переробки відходів. Це далеко не новинка для всього світу. Наприклад, у сусідній Польщі таких аж 150. Але важлива відмінність заводу у культурній столиці в тому, що він – перший в Україні. На сучасний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів місто отримало 25 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку. 10 млн євро гранту – безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів, 6,75 млн євро – внесок міста.

Майбутній сміттєпереробний завод, який цьогоріч розпочнуть будувати, опинився на 9 місці в рейтингу головних новобудов країни за версією журналу «Новое Время». З допомогою представників Мінінфраструктури, Держагентства автодоріг, Укрзалізниці й ряду регіональних адміністрацій видання створило список з десяти найбільш масштабних та цікавих інфраструктурних проектів України, які реалізовують уже сьогодні і будуть завершені в найближчі роки. До речі, у переліку головних інфраструктурних проектів України, окрім львівського заводу, є сміттєпереробний комплекс, що в Харківській області. А також ряд інших: GО Highway (абревіатура GO – Гданськ і Одеса, це – чотирисмугова транспортна автомагістраль, що з’єднає два порти) вартістю 82,8 млрд грн ($3 млрд), продовження третьої лінії метрополітену в Харкові за майже 12 млрд грн (387 млн євро) з терміном реалізації 2019-2022 роки, автомобільна дорога Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка вартістю 17,7 млрд грн і терміном реалізації проекту 2017-2021 років та інші.

Такий сміттєпереробний комплекс відповідає вимогам Національної стратегії поводження з відходами до 2030 року, яка ґрунтується на найкращих технологіях, що діють у Європі та визнані ефективними у вирішенні проблеми переробки відходів.

Зараз проект перебуває на стадії тендерів. Як розповідає міський голова Львова Андрій Садовий, наразі ЄБРР обрав 5 компаній, які пройшли до фінального етапу відбору.

«Це найвідоміші інфраструктурні компанії, які будували дуже сучасні заводи в різних країнах світу. Земля виділена, проект готовий, чекаємо фінальне рішення ЄБРР щодо переможця і цього року починаємо будувати. Це буде перший такий завод в Україні», – переконаний Андрій Садовий.

Завод розрахований на потужність, яка забезпечить потреби міста — це 240 тис. тонн відходів на рік при двозмінній роботі. А також проект передбачає можливість модернізації у випадку збільшення навантаження, або введення на заводі додаткової третьої зміни.

Нагадаємо, що, окрім будівництва такого комплексу, місто планує запровадити нову систему роздільного збирання відходів. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття.