Львів-Малехів: пропозиції щодо співпраці

Львів-Малехів: пропозиції щодо співпраці

Ремонт доріг, будівництво нової школи та дитячого садочка, звільнення від оплати за водопостачання – такі пропозиції подала Львівська міська рада громаді Малехова в обмін на виділення земельної ділянки, необхідної для рекультивації сміттєзвалища. Про це Андрій Садовий повідомив у своєму традиційному відеозверненні.

“15 вересня міська рада Львова затвердила проект договору між містом Львовом та Малехівською сільською радою. Це є наша пропозиція громаді Малехова, яка вирішує одночасно дві критичні проблеми – рекультивацію і закриття полігону та вивезення твердих побутових відходів зі Львова”, – заявив мер Львова.

Відповідно до договору, Львів зобов’язується провести каналізацію в Малехові, капітально відремонтувати у селі дві вулиці, центральний водопровід, збудувати амбулаторію сімейного типу та школу. Мешканців Малехова також звільнять від оплати за водопостачання. Крім того, ЛМР раз на рік впродовж 15 років виділятиме громаді по 600 тис. грн. на оздоровлення дітей.

propozytsiya-malehivЗагалом, на ці цілі в цьому та наступному році Львів планує закласти у міський бюджет понад 60 млн грн.
Також у договорі йдеться про закриття полігону твердих побутових відходів шляхом проведення повної рекультивації, встановлення відповідної огорожі та відведення інфільтратів. Вподовж першого року з дня дії договору Львівська міська рада має здійснити коригування проекту рекультивації полігону і, відповідно, повернути цей проект на експертизу. Крім того, протягом терміну проведення рекультивації Львів має збудувати завод з глибинної переробки сміття:

«Цей завод буде переробляти до 80%, які підуть на вторинне використання. У нас буде виникати питання захоронення тільки 20%. Зараз ми фіналізуємо технічне завдання на цей проект», — зазначив Андрій Садовий.

У свою чергу, Малехів, за умови підтримки цього договору, зобов’язується виділити місту дві додаткові земельні ділянки і не перешкоджати роботам, які будуть вести на Грибовицькому полігоні.

Також Проект угоди передбачає серйозні штрафні санкції з боку Львова, якщо терміни угоди не будуть дотримані.

Нагадаємо, мешканці Малехова відмовилися виділити земельну ділянку, яка необхідна для проведення рекультивації. 26 серпня мешканці сіл Грибович та Малехована перекрили дорогу між Грибовичами й Дублянами вимагаючи від влади припинити будь-які роботи. З цього часу жодні роботи на полігоні не проводяться.