«У діючій схемі теплопостачання міста Львова, розробленій на замовлення департаменту житлового господарства та інфраструктури і затвердженій сесією Львівської міської ради, передбачено будівництво на території ТЦ «Північна» енергетичного комплексу і використання там, в якості палива, твердих побутових відходів.

На замовлення ЛМКП «Львівтеплоенерго» вже розроблено техніко-економічне обґрунтування, і сьогоднішнім рішенням виконавчого комітету якраз пропонується надати підприємству функції замовника з розроблення проекту з будівництва цього комплексу», – доповів під час засідання виконавчого комітету Андрій Мончак, заступник начальника інженерного управління ЛМР.

«Завдяки цьому будівництву ми будемо мати можливість зменшити споживання газу. Так само на котельні «Кінескопу» (ТЦ «Південна») ми повинні поставити котел, де будемо спалювати відходи деревообробки, і ми ще зменшимо споживання газу для міста Львова. Ці заходи зроблять нас більш енергетично вільними», – наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

За словами директора ЛМКП «Львівтеплоенерго» Степана Пакіжа, ділянка на ТЕЦ-2 ще в 70-х роках минулого століття була передбачена під будівництво потужної ТЕЦ, яка мала б працювати на вугіллі. Однак, у зв’язку з тим, що у 90-х роках запустили лише першу чергу будівництва, зараз на ТЦ «Північна» (Тец-2) працює тільки 2 котли.

«Місце під будівництво заводу і ТЕЦ, яка могла би спалювати ТПВ, є. Цієї території цілком достатньо.

Сьогоднішнім рішенням виконком нас зобов’язує розробити проект по сміттєсортувальному заводу і лінії компостування. На ТЕЦ-2, відповідно до ТЕО, ми передбачаємо і будемо ставити технічне завдання, щоб спалювались відсортовані тверді побутові відходи, але це буде в другому етапі. На сьогодні стоїть завдання побудувати сміттєсортувальну лінію», – розповів Степан Пакіж, директор ЛМКП «Львівтеплоенерго».

Нагадаємо, відповідно до прийнятого рішення, ЛМКП «Львівтеплоенерго» має отримати вихідні дані на проектування, розробити у ліцензованій проектній організації та затвердити у встановленому порядку проектно-кошторисну документацію «Будівництво сміттєпереробного комплексу продуктивністю 240 тис. т/рік» на території ТЦ «Північна» (Тец-2).

Ганна Пищула