Як повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря, будівництво сміттєпереробного комплексу на території ТЦ «Північна» (ТЕЦ-2), потужністю 240 тис. тонн в рік, зараз знаходиться на рівні розроблення документації. У першому кварталі наступного року планують приступити до початку робіт.

«Ми знаходимося на етапі проектування: визначили і погодили технологію, яку хочемо застосовувати для сміттєпереробного заводу. Це буде завод механіко-біологічної переробки. Це завод, де буде сортування сміття, також будуть потужні компостувальні лінії. Ми бачили зразки таких заводів у інших країнах. Зараз ми проектуємо загальну частину заводу, бо технологічна частина заводу – це вже предмет тендеру. Відповідно підрядник має мати досвід будівництва таких комплексів. Він має завершити проектні роботи до рівня робочої документації, зокрема технологічну частину, і потім вже виконувати будівельні роботи і монтаж обладнання. Тобто будівництво сміттєпереробного комплексу, зокрема заводу, зараз на рівні розробки документації.

На сьогодні французькі фахівці з компанії «Egis» розробляють генеральні технологічні рішення для заводу. Це більше ніж технічне завдання. Це загальний розклад системи: необхідна кількість обладнання, типи обладнання, його потужності, як воно має бути поєднане між собою, але без визначення конкретного виробника обладнання; скільки технологічно має тривати процес компостування, щоб зменшити об’єм органічної фракції, та ін.

Решту роботи, на замовлення ЛМКП «Львівтеплоенерго» – усі питання по загально-будівельній частині, генеральний план, під’їзні шляхи, комунікації, протипожежна система, оцінка впливу на навколишнє середовище – це робить харківська фірма «Котлоенергопроект»», – розповів Вадим Ноздря.

За його словами на сьогодні визначено два джерела фінансування: кредит безпосередньо від ЄБРР – 25 млн. євро і друга частина, яку теж допомагає отримати ЄБРР – це гран від фонду Екологічної підтримки – 10 млн. євро. Також буде складова фінансування з міського бюджету на рівні приблизно 10%.

«Зрозуміло, що усі роботи хочемо почати якнайшвидше. Однак, знаходимося в облозі об’єктивних обставин. Роботи з рекультивації Грибовицького сміттєзвалища дуже хочемо розпочати цього року. Це, найперше, роботи по дегазації і фільтратах. Роботи по виположуванню схилів напевно розпочнемо вже на весні. Щодо заводу, то маємо пройти експертизу проекту, тендер і в першому кварталі наступного року плануємо приступити до початку робіт», – додав директор ЛКП «Зелене місто».