Україна тільки намагається усвідомити і дійти до роздільного збору сміття. Натомість в Європі, ця система діє давним-давно. 70 % чехів добровільно сортують своє сміття. Для роздільного збору по всій території Чехії встановлено 214 тис. контейнерів.
У Празі контейнери за статистикою знаходяться в середньому в 100 метрах від будь-якого будинку (це вимога Євросоюзу). В будь-якому чеському місті, селищі та навіть маленькому селі можна побачити характерні кольорові баки для різних відходів. Зазвичай, усі побутові відходи розділяють на чотири фракції: скло, пластик, папір і змішані відходи. Додатково встановлюють контенери для металу, тари від питних продуктів. Всі баки щільно закриті, завдяки цьому, сміття не розкидається та немає неприємного запаху.

Контейнери длдя роздільного збору
Щодо скла, то в Празі є контейнери як і для простого, змішано збору, так і для роздільного сортування світлого та темного скла. Пляшки з під пива можна здати в спеціалізовані автомати і повернути собі залогову вартість за тару.

Контейнери для білого та кольорового скла

Бокси для залогової тари
Прискіпливо чехи ставляться і до сортування металу, адже для цього також встановлений окремий контейнер.
У Празі окремо здають пакети (тари) з під молока, соків та питних продуктів для цього встановлений окремий контейнер. Правда не відомо чи вони їх переробляють чи спалюють.

Контейнери для упаковок від пиних продуктів
Найхарактерніше для чехів те, що всі пластикові, скляні банки (пакети) після використання миються. У сміттєві баки, чехи викидають тільки чисті пляшки, тари, пакети тощо.
Також можна побачити біля магазинів і в густо населених районах спеціальні контейнери для одягу і електроніки (останні 2 види). Туди можна приносити використаний одяг, але обов’язково, щоб він був чистий. Щодо здачі батарейок, то Прага має в цьому найкращий досвід. Контейнери для електротехніки встановлені не тільки у під’їздах та магазинах, але і на вулицях. Тому навіть йдучи на роботу кожен мешканець не витрачаючи додатковий час може здати свої використанні батарейки на переробку.

Контейнери для одягу

Контейнери для батарейок
Для інших небезпечних відходів у Празі розроблена система пунктів прийому. За допомогою інтернет-порталу знайти їх дуже просто. В такі пункти можна здати і біологічне сміття, якщо воно у великих кількостях (викошена трава, листя, тощо).
Шини від машин можна залишити в будь-якому шиномонтажі, вони зобов’язані їх прийняти (це встановлено законодавством Чехії)
Вивезення та утилізацію старої техніки (телевізори, холодильники та ін.) за невелику плату організовують магазин і інтернет-магазин, в якому ви замовляли прилад. Або ж можна самостійно доставити його у пункти збору. В контейнери з електронікою можна викидати тільки дрібні прилади (телефони, міксери, фотоапарати та ін.)