Залучення коштів

Співпраця з Європейським інвестиційним банком

1У 2010 році експерти Міжнародної фінансової корпорації підготували детальний аналіз проблеми Грибовицького сміттєзвалища.  Відповідно до їх звіту, щоб вирішити цю проблему, Львову потрібно залучити серйозну міжнародну компанію, для якої ТПВ є основним бізнесом, яка має досвід у реалізації таких проектів та в якої наявні власні інвестиційні кошти.

Відтак, місто розпочало пошук інвесторів. Міська рада перед потенційними інвесторами поставила дві умову: щоб тарифи не збільшувалися та щоб складовою проекту була рекультивація існуючого полігону у с. Грибовичі. Тобто, рекультивація існуючого полігону та побудова сміттєпереробного комплексу має бути комплексним проектом по проблемі з утилізації ТПВ. Більшість  компаній, які звертались до міської ради, хотіли підняти тарифи на утилізацію сміття, оскільки сума у – 2,5 євро дуже мізерна, враховуючи, що в інших країнах тариф сягає понад 50 євро. Тому приватні інвестори не зацікавленні в проектах при такому тарифі.

Переговори з Європейським інвестиційним банком розпочалися у 2013 році. Ця співпраця ведеться в рамках урядової програми  «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», за якою ЄІБ готовий виділити 400 млн євро на всю Україну.  У 2015 році міська рада Львова отримала офіційного листа від ЄІБ про те, що Львів включений в цю програму. В липні 2015 року  між урядом України та ЄІБ був підписаний договір на 400 млн євро.

У лютому 2016 року цей договір Верховна Рада ратифікувала цей договір. Після ратифікації угоди Верховною радою України потреба в інвесторі відпала повністю. Відповідно до угоди, Львів отримає 40 млн євро,  з яких близько 30 млн євро має піти на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища, а  10 – на облаштування нового полігону та будівництво сміттєпереробного заводу. Завдяки такій співпраці Львів також отримає консультативну підтримку європейських інженерів, які мають досвід у таких проектах.

Умови кредиту:  близько 1,5 % річних на 25 років з відтермінуванням, місто ж буде субпозичальником. ЄІБ не буде покривати витрати на ПДВ, податки та збори. Ці кошти буде залучено із міського бюджету. Кредит матиме урядові гарантії, координатором буде Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України.