ЄБРР виділить Львову €30 млн для вирішення проблеми з ТПВ

ЄБРР виділить Львову €30 млн для вирішення проблеми з ТПВ

У п’ятницю, 21 липня, Львівська міська рада та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підписали угоду про наміри щодо підготовки кредитного фінансування щодо вдосконалення системи збору і сортування відходів, першочергових заходів з рекультивації полігону в селі Великі Грибовичі та будівництва першої черги сміттєпереробного заводу.

 Йдеться 20 млн євро кредиту та 10 млн євро грантових коштів.

«Ми щасливі, що сьогодні така знакова подія, підписання угоди, яка має на меті покращити якість життя львів’ян. Важливо зазначити, що ми хочемо подати приклад для решти країни як розробляти стратегію поводження з екологічними загрозами, яка буде довготерміновою з перспективою на 40-50 років. Щойно компанія Egis закінчить свою частину роботи з технічної оцінки, ми зможемо говорити про продовження роботи», сказав Шевкі Аджунер, директор офісу ЄБРР в Україні.

Угода про наміри щодо підготовки кредитного фінансування є першим кроком для отримання 20 млн євро кредитних коштів від ЄБРР, які дадуть змогу розпочати першочергові заходи з рекультивації Грибовицького полігону, будівництва першої черги сміттєпереробного заводу та загального вдосконалення системи збору й сортування відходів у місті. На основі цієї угоди в вересні-жовтні має бути укладена основна кредитна угода, а перший транш фінансування має надійти до кінця 2017 року.

За словами Крістофера Раунда, керівника проекту та спеціаліста у сфері поводження з ТПВ Egis, восени французькі експерти мають закінчити розробку проектів щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного заводу.

Мер Львова Андрій Садовий зазначив, що восени має бути укладена основна угода з ЄББР та відкрита кредитна лінія. За його словами, саме тоді буде визначено під які відсотки Львів візьме кредит на 20 млн євро.