Як у Львові будуть утилізовувати небезпечні відходи

Як у Львові будуть утилізовувати небезпечні відходи

Львів — перше місто в Україні, де почали централізовано збирати батарейки, що підлягають утилізації. Також, на відміну від інших міст, у Львові була прийнята перша комплексна муніципальна програма щодо поводження з відходами побутового електричного та електронного обладнання.

«Мова йде про збір та переробку люмінесцентних ламп, батарейок та ртутних термометрів. Наше підприємство (ЛКП «Бондарівка» ) переробляє лампи і термометри. А також вже є близько 10 тонн зібраних батарейок, шукаємо можливість їх переробити», – зазначив директор департаменту містобудування Львівської міської ради Сергій Коровайник.

Зростання урбанізації сприяє утворенню більшого об’єму відходів як побутових, так і промислових, небезпечних. Щоб зменшити їх негативний вплив на довкілля, 24 січня депутати Львівської міської затвердити затвердили Комплексну муніципальну програму поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування у Львові на 2018 – 2021 рр. В основу львівської стратегії закладена світова концепція «Zero Waste», тобто «нуль відходів». Це не означає, що відходи будуть скорочені до нуля. Тут йдеться про максимально ефективне їхнє використання,  що для Львова зараз дуже важливо.

Основними пріоритетними завданнями реалізації програми є:

  • Зменшення обсягів захоронення небезпечних відходів, зокрема відходів побутового електронного і електричного устаткування, шляхом сучасних ефективних методів їх збирання, перевезення, зберігання, переробки, утилізації та знешкодження.
  • Створення у місті Львові єдиного узгодженого механізму поводження з відходами побутового електронного і електричного устаткування, зокрема із застосуванням комплексних технологічних рішень для створення замкнутого  циклу переробки відходів (збирання, перевезення, накопичення, сортування, екологічно безпечна переробка чи утилізація).
  • Підготовка пропозицій по вдосконаленню нормативно-правової бази у сфері поводження з відходами побутового електронного і електричного устаткування.
  • Впровадження ефективної системи управління у сфері поводження з відходами побутового електронного і електричного устаткування на рівні міста.

Для забезпечення Програми у Львові закуплено два мікроавтобуси «Еко-Бус», на базі яких облаштовано мобільні пункти прийому використаних батарейок та люмінесцентних ламп. Також купили і встановили на ТЕЦ-2 лінію з переробки трубчастих та люмінесцентних ламп. В Україні таке устаткування є першим і на сьогодні є найкращою безпечною технологією утилізації ртутновмісних відходів.

Щоб кожен мешканець мав змогу здати свої використані батарейки, у Львові діють 197 стаціонарних пунктів збору. Також у 2018 році планують закупити 10 стаціонарних контейнерів для бюджетних організацій м. Винники, смт Брюховичі, смт Рудно.

Графік стоянок «Еко-Бус»та весь перелік стаціонарних пунктів збору батарейок та люмінесцентних ламп можна знайти на нашому сайті http://solvetpv.lviv.ua.

Для того, щоб у львів’ян розвинулась правильна культура поводження з небезпечними ТПВ, проводитимуть спеціальні навчальні програми. Для садочків та навчальних закладів розроблять програму щодо специфіки використання відходів на загальних екологічних принципах. Для старших груп населення проводитимуться інформаційно-навчальні програми «Поводження з небезпечними відходами».