Як смітити менше: корисні поради

Як смітити менше: корисні поради

Щорічно мільйони побутового сміття захоронюються на 6 тис. українських звалищ і полігонів. Частина із них давно перевантажені або не відповідають нормам екологічної безпеки. У той же час, поки в країні не існує чітко налагодженої системи роздільного збору, допомогти рідному місту не потонути у смітті може кожен. Для цього потрібно лише навчитися правильно поводитися з домашніми відходами.

1 copy

 1. Вдома необхідно розділяти сміття на два відра: для органічних відходів (їжі та іншого) і відходів, які можна буде переробити у подальшому.
 2. Вміст відра з відходами, які переробляються, потрібно викидати тільки у спеціальні баки: для скла, паперу, пластику та металу.3 copy
 3. Якомога більше сміття варто сортувати і здавати у пункти прийому вторинної сировини: макулатуру, ПЕТ-пляшки, поліетилен, пластмаса, алюмінієві банки, склобій.

  2 copy

 4. Купуйте якомога менше зайвих товарів, наприклад, поліетиленових пакетів.
 5. Дотримуйтесь «принципу трьох R»: Reduce (зменшуй споживання), Reuse (використовуй повторно), Recycle (переробляй).

Як правильно поводитися із відсортованим сміттям, яке підлягає вторинній переробці:

 1. Скляні та ПЕТ пляшки необхідно звільнити від вмісту і бажано промити гарячою водою, особливо, якщо вони були наповнені маслянистою рідиною або рідиною, яка містить барвники. Після промивання пляшки варто просушити, зняти з них етикетки, а кришки краще повернути на пляшки. Також ПЕТ пляшку необхідно розрізати для того, щоб зменшити її обсяг. Ємності з-під побутової хімії необхідно відокремити від насадок-пульверизаторів.
 2. Картон необхідно очистити від скотчу, розрізати коробки та скласти.
 3. Особливість паперу полягає у тому, що він – відмінна сировина для переробки, але тільки в тому випадку, якщо його не використовували для упаковки рибних виробів та інших продуктів з яскраво вираженим запахом. Позбавити папір від сторонніх запахів неможливо ніякими хімічними засобами.
 4. Електронні пристрої: перед тим, як позбутися старої техніки, переконайтеся, що ви витягли елементи живлення.