«Виробництво RDF-палива є один з інструментів реалізації національної стратегії управління з відходами», – Вадим Ноздря

«Виробництво RDF-палива є один з інструментів реалізації національної стратегії управління з відходами», – Вадим Ноздря

Сьогодні, 4 червня, директор ЛКП «» Вадим Ноздря та директор ІП “Комфортбуд” Андрій Вишневський презентували підсумки першого етапу проектування сміттєпереробного комплексу на Пластовій, 13. Під час презентації обговорили проходження процедури оцінки впливу на довкілля, а також зауваження і пропозиції від Міністерства екології та природних ресурсів України щодо комплексу.

30 травня Міністерства екології та природних ресурсів України у реєстрі ОВД оприлюднило звіт, де просять описати:

  • детально технології та технологічного обладнання;
  • детальну оцінка прогнозованого впливу на грунти, гелогічне середовище, флору та фауну, річку Полтва, підземні води, шумового забруднення;
  • оцінку поточного екологічного стану регіону та можливий кумулятивний вплив;
  • технології поводження з інфільтратом та утворення RDF палива.

Громада на це оперативно зреагувала та написала свої зауваження та пропозиції щодо сміттєпереробного комплексу на Пластовій, 13.

«Зауваження усі системно схожі, часто текст повторюється, де-інде є якісь новаторства, наприклад, ініціативна група “Кривчиці” вважає, що на території ТЕЦ-2 спалюють ртутні лампи.

Завдяки міжнародній благодійній організації “Екологія Право Людина”, з більшістю зауважень були ознайомлені заздалегідь. Це нам дозволяє швидше опрацьовувати та підготувати відповідну таблицю, де буде розміщено відповідь на кожне зауваження. Щоб фахово надати відповіді на ці зауваження, над цим працює французька компанії “Egis” та ІП “Комфортбуд”.

Також один момент, на якому хочу наголосити – це виготовлення RDF-палива. Якщо відмовлятися від виготовлення нього, потрібно пропонувати якусь альтернативу. Анаеробне збродження відпадає, адже це не органіка, від RDF відмовляємося, бо не правильно, тоді як утилізувати відходи?

Ще раз наголошу, що виробництво RDF-палива є один з інструментів реалізації національної стратегії управління з відходами. Там це чітко зазначено.

Ми отримали специфікації від цементних заводів, який об’єм ми зможемо виділити з наших змішаних відходів. Фактично, це є утилізація в такий спосіб. Якщо вона буде беззбиткова, це буде дуже добре. Ситуація така, що цементні заводи в Україні не такі розбаловані як у Європі, яким ще доплачують за утилізацію RDF. Для наших вітчизняних цементних заводів це є можливість замінити вугілля – їхнє основне паливо.

Замість утилізації цієї частини відходів, як пропонуєте утилізувати? Бо захоронення – теж називають поганим», – коментує директор ЛКП “Зелене місто” Вадим Ноздря.

За матеріалами http://www.zelenemisto.info