Відновлено стабілізаційні роботи на Грибовицькому полігоні

Відновлено стабілізаційні роботи на Грибовицькому полігоні

Роботи проводитимуться власними силами ЛКП «Збиранка» та міської ради Львова.

«Ми маємо погодження міністерства регіональної політики. Прем’єр-міністр говорив про погодження мінфіну. Дійсно, мінфін погодив суму 75 млн. Ми цього тижня починаємо процеси рекультивації на полігоні власними силами, ми не будемо чекати, поки ці кошти прийдуть. Бо ці кошти, щоб реально почали працювати, треба півроку. Це складна процедура. Тому рекультивацію сміттєвого полігону ми розпочинаємо власними силами. І наша амбіція – збудувати у Львові сучасний сміттєпереробний завод», – пояснив Андрій Садовий.

У ЛКП «Збиранка» повідомляють, що роботи з 3 жовтня справді відновлено, але тільки на тілі полігону.
«Стабілізаційні роботи справді відновлено, але працює тільки наша техніка. Ми вирівнюємо поверхню полігону перешаровуванням сміття та грунту. Хочемо зробити його у вигляді купола, щоб стікала вода. Щоб, коли уже виділять кошти на рекультивацію, можна було приступити до поклейки плівки та встановлення битонітових матів. Таким чином, ми не втрачатимемо час»”, – пояснив Володимир Занік, директор ЛКП «Збиранка».

Поки що громада Малехова не дала своєї згоди на виділення земельної ділянки, яка уже частково засипана сміттям і яка необхідна для проекту рекультивації. Відповідно, будь-які роботи по вирівнюванню обваленого схилу неможливі і не будуть проводитися.

«Наразі, ми не можемо нічого зробити із схилом. Ніхто проти громади не йтиме. Якщо громада дасть свою згоду, тільки тоді розпочнеться нормальний процес рекультивації», – зазначає Володимир Занік.

Нагадаємо, для того, щоб розпочати рекультивацію полігону, потрібно спочатку вирівняти обвалений схил до 80о . Якщо цього не зробити, а розпочати процес рекультивації, ймовірність нового обвалу дуже велика.

Малехів уже вдруге відхилив усі пропозиції Львова за виділену ділянку. Відповідно до договору, Львів зобов’язується провести каналізацію у Малехові, капітально відремонтувати у селі дві вулиці, центральний водопровід, збудувати амбулаторію сімейної медицини та школу. Мешканців Малехова також звільнять від оплати за водопостачання. Крім того, ЛМР раз на рік впродовж 15 років виділятиме громаді по 600 тис. грн на оздоровлення дітей.