В яких регіонах України населення більш стурбоване проблемою сміття – соцопитування

В яких регіонах України населення більш стурбоване проблемою сміття – соцопитування

Українські жінки трохи більше стурбовані проблемою сміття, ніж чоловіки. Проблеми з сміттям проявляються в низькій екологічній культурі і несанкціонованих звалищах, повідомляє ZN.UA.

Більше половини українців (55%) стурбовані проблемою сміття у своїх населених пунктах, свідчать дані опитування Research & Branding Group.

Втім, як зазначають соціологи, в Україні досить великий відсоток і тих, кого проблеми сміття не турбують – 42%.

Стурбованість проблемою сміття трохи більш проявлена в українських містах (від 56% в середніх і малих до 58% в обласних центрах), ніж у сільській місцевості (52%). Найменше проблемою сміття стурбовані жителі Сходу (48%), а найбільш – Півдня України (61%). Також слід зазначити, що трохи більше стурбовані проблемою сміття українські жінки (58%), ніж чоловіки (52%).

На думку жителів України, проблеми зі сміттям проявляються в низькій екологічній культурі жителів (39%), несанкціонованих звалищах і проблеми з утилізацією (по 27%), засмічені території (26%), недостатній кількості сміттєвих контейнерів (21%), нестачі або відсутності пунктів прийому вторсировини (15%) та несвоєчасному вивозі сміття (13%).

Дослідження проводилося компанією R&B 1-10 серпня 2017 року серед 1800 осіб по всій території України за винятком Криму та ОРДЛО. Помилка вибірки склала 2,4% при рівні довірчої ймовірності Р=0,95.

Як свідчать дані опитування Research & Branding Group у серпні 2017 року переважна більшість українців (89%) вважали проблеми екології та стану навколишнього середовища актуальними для країни, причому, на думку 44% українців ці проблеми в масштабах України вкрай актуальні.