В Україні 761 населений пункт сортує сміття

В Україні 761 населений пункт сортує сміття

Роздільний збір сміття впроваджується у 761 населеному пункті України (без урахування АР Крим та Севастополя). Про це у відповідь на інформаційний запит Укрінформу повідомив начальник Управління благоустрою територій та комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Максим Барінов.

За словами Максима Барінова, згідно із ст. 30 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», до виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить вирішення питань збирання, транспортування, утилiзацiї та знешкодження побутових вiдходiв.

Крім того, уточнив він, відповідно до законодавства, організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів забезпечують органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації.

Відповідно до законодавства, відповідальність за організацію процесу роздільного збирання сміття покладена на органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації. З 1 січня 2018 року захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів в Україні заборонено.

Недотримання закону тягне за собою штраф від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності: від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів.