В супермаркетах Австралії будуть платити покупцям, які прийдуть з власним пакетом

В супермаркетах Австралії будуть платити покупцям, які прийдуть з власним пакетом

Австралія приєдналася до списку країн, які вживають заходів проти пластикових пакетів у супермаркетах. На касі магазину відтепер будуть платити тим покупцям, які прийдуть із власним пакетом чи полотняною сумкою, пише CNN.

На думку великих рітейлерів, це спонукатиме покупців використовувати пакети повторно.

Радикальні заходи почалися з того, що пластикові пакети зникли з продажу в супермаркетах. Однак це вилилося в численні скарги покупців, а в одному з магазинів покупець вчепився в горло касиру, роздратувавшись через відсутність пакетів.

Тому рітейлери вирішили згладити перехід і до 8 липня пропонуватимуть на касах безкоштовні полотняні сумки багаторазового використання, якими можна запастися на майбутнє.

Десятки країн вже ввели заборону або податки на одноразові поліетиленові пакети, включно з Великобританією, Францією, Китаєм і Нідерландами. Кенія ввела, напевно, найбільш жорсткі заходи: ті, хто порушує заборону на використання пластикових пакетів, можуть потрапити на 4 роки в тюрму або сплатити штраф до $39 000.

За оцінками експертів, 8 млн тонн пластику щорічно потрапляють в океани і річки. При такому темпі до 2050 року в океанах за обсягом буде більше пластику, ніж риби.

Джерело: mind.ua