Сортувати відходи допоможе смартфон: 5 додатків, які стануть вам у нагоді

Сортувати відходи допоможе смартфон: 5 додатків, які стануть вам у нагоді

Екоактивність українців зростає. Люди все більше цікавляться екологічною тематикою, шукають пункти, де можна здати небезпечні відходи, а в супермаркетах уже частіше можна побачити покупців з власною тарою, наприклад, з торбами замість поліетиленових пакетів.

Чому ж так важливо бути екосвідомими споживачами? Що це дасть нам та як позначиться на довколишньому середовищі? З чого почати, якщо не знайомі з цією темою, або ж як продовжувати рухатися в цьому напрямку, де знаходити натхнення? Ми підібрали для вас кілька простих та доступних додатків, які стануть порадниками на шляху до мінімізації відходів та свідомого споживання.

Мабуть, найпопулярніший сервіс – це «Сортуй». Він містить актуальну інформацію про сортування сміття і робить цей процес легшим. Додаток спрямований на те, аби відповідати на запитання «як поводитись із відходами?» і позбавляти довгих роздумів біля контейнерів. Це справжній помічник, який визначає тип сміття (у тому числі, за маркуванням), розповідає, як його підготувати до переробки і знаходить найближчу станцію сортування. Також «Сортуй» тримає в курсі важливих новин операторів збору вторсировини.  Завантажити додаток можна на App Store та Google Play.

З додатком Telegram, який вже комусь вже встиг замінити Facebook, можна знайти багато цікавих екоштучок. Тут є безліч каналів на цю тематику, серед яких:

@MotiWasteBot. Корисний бот, який допоможе знайти найближчий пункт прийому вторсировини. Крім того, роз’яснить, як готувати вторсировину до здачі, аби її точно прийняли.

@SaveEcoBot. Перший в Україні екологічний бот для моніторингу інформації про дозвільні документи та процедури промислових та інших забруднювачів навколишнього середовища.

@Українабезсміття. Екоспільнота, що розповідає останні новини про свою організацію, важливі події та можливості у екосфері, а також підказує, як самостійно переробляти частину сміття або куди його нести, щоб не забруднювати навколишнє середовище. Серед їхніх проектів – Майстер Добрих Справ – це фургончик, щоправда, їздить він лише по Києву і приймає сміття на переробку.

@myecoroutine. Канал про свідоме споживання, який закликає радіти простим речам. Власний досвід авторки каналу, екоблогера і активістки Fashion Revolution Лади Полтавської, поради, зустрічі, статті, корисні посилання, чек-листи та навіть кіно – тут можна знайти море інформації, яка буде мотивувати до екологічності.

Насправді, сортування можна назвати справжнім мистецтвом. Тішить, що українці потроху починають цікавитися ним. А за допомогою таких застосунків це робити зручно та просто. Стати екосвідомими споживачами можна вже сьогодні. Варто лише мінімізувати кількість шкідливих для природи відходів серед своїх щоденних предметів побуту. А ті, що залишаються – сортувати. Випрацьовувати таку звичку надалі та ділитися маленькими перемогами з друзями. Так ми вже на півшляху до гармонії з довколишнім світом.