Схили на Грибовицькому сміттєзвалищі стабілізують для уникнення нового зсуву

Схили на Грибовицькому сміттєзвалищі стабілізують для уникнення нового зсуву

Сміттєвий полігон у Грибовичах стабілізують, а за небезпечною ділянкою схилу встановлять цілодобове відеоспостереження та чергування. Таке рішення ухвалили на комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій у зв’язку із загрозою зсуву сміття. 

Після чергового загоряння сміттєвого полігону 28 липня директор ЛКП «Збиранка» Володимир Занік звернувся із проханням розпочати стабілізацію  схилу аби уникнути нового зсуву:

«Після 30 травня, на жаль, ситуація не покращується, а погіршується із кожним днем. Має місце часте займання, схил дестабілізований, є небезпека нових зсувів сміття із потраплянням цього сміття в озера інфільтрату, внаслідок чого інфільтрат може вийти за межі дамб»,  – зазначає Володимир Занік.

За словами директора ЛКП «Збиранка», якщо не розпочати необхідні стабілізаційні роботи найближчим часом – спалахи пожеж продовжуватимуться, і це може спричинити черговий обвал.

Тріщину у смітті на західній частині схилу виявили у результаті інженерно-геодезичного моніторингу. Виконувати будь-які роботи біля схилу небезпечно, адже наразі довжина тріщини становить 80 м, глибина – 4 м, і її розміри постійно збільшуються. Тому дослідники також наполягають на тому, аби розпочати роботи по стабілізації якнайшвидше.

На сьогодні вже укріпили дамбу та розпочали встановлення відеоспостереження.

Нагадаємо, 4 серпня Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України включило до «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України» проект рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та будівництво сміттєпереробного заводу. Протягом 20 днів Міністерство фінансів має розглянути фінансову сторону міста-позичальника, тобто Львова, та оголосити остаточну вартість проекту.