Руйнуємо міфи про сміттєпереробний завод у Львові

Руйнуємо міфи про сміттєпереробний завод у Львові

Всі розуміють його необхідність, але бояться втілення – про сміттєпереробний завод у Львові ходять чутки, міфи та легенди. При чому поширюють їх не завжди самі мешканці міста. То що ж відбувається насправді із сміттям у Львові та що пропонується до вирішення?

Завод у Львові буде першим в Україні сучасним, екологічно безпечним та якісним підприємством із переробки сміття. Зрозуміло, що львів’яни бояться, адже сміттєпереробний завод асоціюється в них із сірою брудною будівлею радянського зразка, з якої йде чорний дим та різкий запах. Однак на дворі 2018 рік, вулицями міста вже давно їздять електрокари, і сміттєпереробний завод у Львові буде екологічно чистим!

  • Міф: Завод «смердітиме» на півміста!

Правда: Технічні рішення, покладені в основу заводу у Львові, гарантують відсутність неприємних запахів за межами території комплексу. Технології давно йдуть вперед і утилізація та переробка сміття робиться за новими, сучасними, екологічними стандартами.

  • Міф: Діти, які гулятимуть поруч, будуть кашляти та хворіти, вуличні коти та собаки повмирають, і мешканці сусідніх вулиць обов’язково матимуть асму!

Правда: Завод із переробки сміття у Львові не несе жодної загрози для мешканців прилеглих районів, він буде розташований на відстані понад 1000 метрів від житлової забудови, а діти поруч з заводом не гулятимуть.

  • Міф: Завод не матиме що переробляти, адже сміття в місті не сортується.

Правда: Одна з первинних функцій майбутнього комплексу: забезпечити відсортовування цінної вторсировини з загального об’єму відходів, розділити неорганічні та органічні відходи, зменшити об’єм та шкідливий вплив на довкілля від необроблених відходів. Паралельний розвиток сортування в місті буде зменшувати навантаження та підвищувати продуктивність роботи заводу!

  • Міф: Територія навколо заводу буде у занедбаному стані, це буде як дім-привид.

Правда: Завод з переробки сміття у Львові – буде побудований за кошти Європейського банку та за участю провідних європейських компаній, а одна з умов майбутнього тендеру – це гарантійна експлуатація заводу та навчання персоналу. Будівля буде сучасною, європейською та цікавою для проведення екскурсій та навчання школярів.

Як працюють сміттєпереробні комплекси у Європі?

Сміттєвози розвантажують змішані відходи в приймальний бункер, а сухі фракції (скло, папір, пластик, метал) накопичуються окремо.

Пакети з сміттям розриваються спеціальним пристроєм. Сформований потік розділяється на органічні та інші відходи. Органічні відходи проходять через магнітний сепаратор і потрапляють на компостування, яке триває від 2 до 4 тижнів у спеціальних закритих умовах.

Потік не-органічних відходів проходить через декілька стадій сортування для виділення всіх цінних компонентів вторинної сировини. Вторинна сировина формує товарні партії, пресується і відправляється на подальшу переробку.

Сухий залишок неорганічних відходів проходить додаткову обробку та формує фракцію альтернативного палива, яке може бути використане на цементних заводах, або сучасних теплогенеруючих станціях.

Окрема увага приділяється системам очистки повітря та рециркуляції і повної очистки стічних вод.