Пошуки нової ділянки для будівництва ТПВ досі тривають

Пошуки нової ділянки для будівництва ТПВ досі тривають

21 червня 2016 року Львівська міська рада вкотре звернулася до Львівської обласної державної адміністрації з проханням виділити земельну ділянку для будівництва комплексу глибинної переробки твердих побутових відходів. В свою чергу обласна адміністрація запропонувала декілька земельних ділянок.

З переліку запропонованих ділянок відповідними для будівництва комплексу ТПВ є тільки 9. Тобто, це ті території землі, які не мають обмежень і відповідають критерія:

Віддаленсть від житлових будинкв – 1 км., віддаленість від водойм – 3 км., та 5 км. від оздоровчих комплексів.

Робоча група на чолі з керівником оперативного штабу з вирішення проблеми вивезення сміття Іриною Маруняк обстежила усі запропоновані ділянки. Зараз проводяться громадські обговорення з мешканцями прилеглих до територій населених пунктів.

“До усіх місцевих органів, до яких належать ділянки, ми надіслали офіційні листи, згодом їх усіх обїздили, навіть декілька разів. Кожній громаді ми представили візуальний проект комплексу ТПВ . Звичайно, було багато запитань, але люди не говорять категоричне “ні”. Офіційну відмову Львів отримав тільки від м. Стрий.

Наразі немає ще конкретної адреси для будівництва комплексу, а поки ми активно обговорюємо це з усіма громадами”, – про це розказав в. о. начальника комунального відділу департаменту житлового господарства Віталій Пугач.

До слова, комплекс глибиної переробки твердих побутових відходів згідно пропонованого проекту складатиметься з двох частин: це завод для переробки сміття та полігон для його захоронення.

Нагадаємо, полігон поблизу села Великі Грибовичі уже більше 55-ти років приймає сміття зі Львова та навколишніх сіл. Проблема перенасичення полігону не нова для Львова. Альтернативний полігон – найпростіший спосіб розвантаження сміттезвалища в Грибовичах. Однак, протягом останніх років кожна з 18 спроб змінити адресу полігону завершувалася відмовами. Чекаємо, що ж буде з черговими спробами.