Поблизу міста Винники підприємство затоплює село тваринними відходами, які зливає у ставок та на грядки

Поблизу міста Винники підприємство затоплює село тваринними відходами, які зливає у ставок та на грядки

На території села Підберізці, Пустомитівського району, поблизу міста Винники  впродовж кількох років одне із підприємств проводить забій тварин з подальшою переробкою. Свої відходи підприємство зливає до каналізації та сусіднього озера, адже власних очисних споруд не має. За словами мешканців, за документами, права на забій підприємці не мають, а лише на переробку м’яса.

“Вони показують документи, що возять кістки у Жовківський район на кісткопереробний завод, який вже два роки не існує і не працює. Я межую поряд і з ними  – вони викачують ці відходи на мою територію, від 40 до 60 кубів відходів. Це кишки, жири кров. Це підприємство тут вже 27 років, але ніколи не мали власної каналізації. Центральної каналізації не має, бо це село. Від 100 до 150 свиней, биків, корів, коней вдень вбивається. І це все промивається водою і викачується на нашу сторону на грядки. Від заводу до багатоквартирного будинку 250 метрів, де живе близько 100 людей. Коли цьогоріч була страшна спека – вони вивезли два буси свинячих голів”, – розповідає мешканець Руслан Мосцюк.

За його словами, громада села вже не один рік звертається до поліції та залишає скарги на гарячій лінії, проте жодної реакції не отримує.

“Куди ми тільки не зварталися. На лінії 112 від нас вже навіть не приймають скарг. Санстанція коли приїжджає, то вони не впускають і не дають жодних документів і підприємство пише скарги у прокуратуру, що їм заважають прицювати”, – додає мешканець.

Зараз м’ясокомбінат починає зливати відходи також у сусідній ставок із рибою.

“Кості вони уночі КамАЗами за територію викидають і спалюють. Бо раніше ми їх ловили у день. Є фотографії 2012-2013 років, як вони по два-три КамАЗи костей висипали одночасно. А тепер зробили прокол зі своєї території через трасу Тернопіль-Львів і там є рови, які стягують чисту воду з полів, щоб поля буди сухі (бо в 60-их роках вони були затоплені), а за кілька метрів є ставок, який цю воду стягує. Місцеві мешканці у цьому ставку ловлять рибу, це є власність села. Вчора цілий день вони там свердлили до сьогоднішнього ранку і таки кинули там трубу. І тепер щоб нас не затоплювати буде насосом викачувати по каналах в ставок. Риба вся поспливає”, – обурюються пан Руслан.

Джерело: forpost.lviv.ua