Пакувальна Коаліція та “Батарейки, здавайтеся!” – як підтримати еко-ініціативи

Пакувальна Коаліція та “Батарейки, здавайтеся!” – як підтримати еко-ініціативи

«Кока-Кола Беверіджіз Україна», PepsiCo Україна, Tetra Pak, «Елопак-Фастів» та «Кен-Пак (Україна)» об’єднались в організацію Українська Пакувально-Екологічна Коаліція.  Так виник пілотний проект у місті Вишгороді під Києвом — повноцінна система роздільного збору сміття. 

Українська Пакувально-Екологічна Коаліція – це неприбуткове об’єднання виробників упаковки та товарів в упаковці. Так, за перші півроку роботи пілотний проект зібрав понад 160 тон відходів, що становить близько 20-25% відходів упаковки у місті, де він проводився. На основі практичного досвіду, а не тільки теорії, ініціатори хочуть зрозуміти деталі, які мають бути прописані у нових законах про розширену відповідальність виробника, виявити, що гальмує процес сортування на ранній стадії.

Українська Пакувально-Екологічна Коаліція за перші півроку роботи: 
– встановила 99 жовтих контейнерів для пластику, 68 зелених для скла (поряд із звичайними баками для сміття)
– провела інформаційну роботу з людьми, пояснила, що тепер платити кошти за вивезення сміття потрібно буде менше (лише за сірий бак із відходами, які не переробляються)
– за перші півроку 160 тонн вторсировини потрапили на переробку, а не на сміттєзвалище
– 25% упаковок міста уже потрапляє на переробку, в планах— 50%
– коли буде прийняте нове законодавство, УкрПЕК почне розширювати проект на інші міста України, втім організатори закликають інших компаній-пакувальників приєднуватись — 5 компаній не зможуть налагодити роздільний збір по всій країні

Окрім того, в Україні діє потужна еко-ініціатива «Батарейки, здавайтеся!». Це всеукраїнська екологічна організація, яка працює за рахунок фінансової та волонтерської участі небайдужих людей. У рамках ініціативи діє проект зі збору та утилізації батарейок в мережі гіпермаркетів «Епіцентрі».

У червні 2018 року імпортери батарейок підтвердили, що готові почати фінансувати переробку 50 тонн/рік батарейок у Європі, але мова іде тільки про оплату переробки. Щоб організувати цей процес та не зупиняти збір — організатори ініціативи закликають про підтримку усіх небайдужих. Для цього потрібно налаштувати внесок у розмірі 50 грн/міс за посиланням: batareiky.in.ua/help

“Наша місія — зробити реформу, щоб 100% відпрацьованих батарейок в Україні відправлялись на переробку, а не в землю. В 2018 спільно з небайдужими людьми та бізнесом (GP, Varta, Watsons та інші) ми готуємось зробити реформу по зразку Європи — закласти ціну переробки у ціну нових батарейок в магазинахТаким чином, вперше з 5 років існування руху по збору батарейок в Україні, добитись фінансування кінця ланцюжка — переробки токсичних батарейок та збереження землі від забруднення”, – кажуть ініціатори проекту «Батарейки, здавайтеся!».