Оголошено тендер на розробку проектної документації щодо будівництва сміттєпереробного комплексу

Оголошено тендер на розробку проектної документації щодо будівництва сміттєпереробного комплексу

ЛКП «Зелене місто» оголосило тендер на розроблення проектної документації для будівництва механіко-біологічного комплексу з перевантаження та переробки твердих побутових відходів. Тендер оголошено в межах стадій техніко-економічного обгрунтування та проектної документації («ТЕО» та «П»). Інформація про це розміщена на офіційному порталі оприлюднення інформації про публічні закупівлі України «ProZorro».

«Це є перший важливий крок на шляху до остаточного вирішення розташування комплексу. Тут я роблю наголос на «розташуванні», оскільки будуть громадські слухання і буде розглядатися Звіт про оцінку впливу на навколишнє середовище. Також це є значущий крок до проведення реального тендеру серед можливих компаній-постачальників обладнання. Тобто поясню, що без проходження державної експертизи проекту нема чого проводити тендер», – зазначив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Концепція цього комплексу базується на ідеї максимально зменшити обсяги та, в першу чергу, залишковий об’єм перероблених відходів, які мають відправлятися на захоронення; відсортувати ресурсоцінну вторинну сировину та зменшити біологічну активність органічних відходів, а також передбачити можливість виробництва твердого умовного палива. Так, органічну фракцію буде відправлено на компостування для стабілізації та виробництва технічного компосту. Застосування опцій ручного сортування (попереднє сортування) дозволить максимально відібрати габаритні елементи відходів і фракції, які придатні для вторинної переробки. Передбачається, що застосування таких технологічних принципів дозволить зменшити на 55% об’єм відходів, що направлятимуться на захоронення.

Технічне завдання, яке є складовою частиною тендерної документації, розроблено спільно з французькими консультантами з обов’язковим дотриманням не тільки державних будівельних норм, а й найкращих європейських практик, які застосовуються для таких об’єктів.

Також Технічним завданням передбачена:

  • система очистки біогазів з ділянки компостування (аби унеможливити шкідливі викиди та неприємні запахи)
  • система збору та рециркуляції рідких стоків (аби унеможливити їх потрапляння у навколишнє середовище)
  • система моніторингу/аналізу повітря в зоні приймання (відходів) та в точках викидів повітря з системи очистки (біофільтри).

До складу документації стадії «ТЕО» повинен входити Звіт з оцінки впливу на довкілля, що є неодмінною передумовою проведення подальших громадських слухань. Після отримання затвердженого Звіту, проектанти будуть проводити громадські слухання. Технологічні рішення та можливість розташування комплексу на цій ділянці попередньо опрацьовані фахівцями Egis.

«Найважливіше питання сьогодні, це затвердження Звіту про оцінку впливу на довкілля по вибраній ділянці. Коли цей Звіт буде готовий, в процесі виконаних робіт, тоді з аналізом та розробленим проектним планом, ми будемо готові вийти  на громадські слухання», – зауважив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

До кінця лютого планується оголошення 1-ї стадії Тендеру – «передкваліфікація» на обрання компанії-постачальника комплексного рішення (будівництво, постачання обладнання nf гарантійна експлуатація).

Нагадаємо, 25 січня, на пленарному засіданні Львівської міської ради, депутати проголосували за виділення 6,7 га землі ділянки на вул. Пластовій,13 комунальному підприємству «Зелене місто». Ділянка призначена для будівництва комплексу з перевантаження та переробки твердих побутових відходів.