Небезпечні відходи: що робити з використаними батарейками

Небезпечні відходи: що робити з використаними батарейками

Здавалося б, яку ж страшну шкоду може принести маленька батарейка, яку викинули на смітник і яка потрапила пізніше в землю? Хіба вона може мати суттєвий негативний вплив на нашу планету? Однозначно, може! І з кожним днем в Україні, зважаючи на досвід закордонних колег, вчаться боротися з небезпечними відходами, віддаючи їх на утилізацію. Однак, залишаються все ж ті, хто продовжує викидати їх на звалища побутових відходів.  

За словами експертів, у батарейках містяться важкі метали, які навіть у дуже обмеженій кількості становлять загрозу здоров’ю людей. Серед них цинк, марганець, кадмій, ртуть, нікель та інші. Викинута батарейка покривається корозією, через що шкідливі речовини можуть потрапити в ґрунтові води, а далі – у річки, озера, артезіанські води. Усього одна маленькі, розміром з палець, батарейка може забруднити 400 літрів (!) води або 20 квадратних метрів землі. А далі шкідливі речовини можуть потрапити в організм людини або тварини, де будуть накопичуватися.

Аби уникнути подібних невідворотних неприємностей, у Львові є 210 пунктів збору використаних батарейок. Поводьмося з небезпечними відходами правильно, не створюючи собі загроз для життя!

Детальніше повний перелік адрес переглядайте на карті і обирайте, куди зручніше вам буде відносити батарейки.