Не спалювати, а переробляти: у Львові визначилися з технологією сміттєпереробного заводу

Не спалювати, а переробляти: у Львові визначилися з технологією сміттєпереробного заводу

Сьогодні на сесії Львівської міської ради директор ЛКП «Зелене місто» представив техніко-економічні обґрунтування вибору технології заводу по переробці сміття, що будуватимуть за кошти ЄБРР. Експерти провели морфологічний тест складу сміття і дійшли до висновку збудувати завод з механіко-біологічної переробки ТПВ.

«Ми мали обрати технологію, яка буде мати прогнозований підйомний тариф на перероблення і утилізацію ТПВ. Ми з колегами побачили в країнах, які мають схожу морфологію сміття, де є недостатньо розвинена система роздільного збору, що там працює одна система. Тому ми вирішили будувати завод з механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів», – зазначив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Також Вадим Ноздря заявив, що суму кредитних коштів ЄБРР збільшили з 25 млн євро до 30 млн євро, однак сума грантових коштів не змінилась.

Щодо заводу, то перша частина матиме лінію механічного сортування (2 лінії, потужністю 120 тис. тонн\рік), друга – біо-стабілізаційні тунелі.

За словами Вадима Ноздрі, на заводі передбачено 10-12 тунелів, де біологічна фракція зменшуватиметься в об’ємі. Одну частину використовуватимуть для рекультивації полігонів і іншу – на паливо. Проект заводу мають розробити протягом двох років.

Рекультивацію полігону у Грибовичах має відбуватися паралельно із спорудженням заводу. На це Європейські фонди виділять 7-9 мл євро.

Нагадаємо, для будівництва сміттєпереробного заводу обрали ділянку біля ТЕЦ-2 на вулиці Пластовій. Концепцію поводження зі сміттям у Львові розробляють інженери французької компанії Egis коштом уряду Франції. Для початкових робіт місто планує залучити кошти ЄБРР, а на основі роботи розраховує отримати фінансування ЄІБ.