На якій стадії розробки сміттєпереробний комплекс на Пластовій?

На якій стадії розробки сміттєпереробний комплекс на Пластовій?

Тендер на розробку проектної документації для будівництва механіко-біологічного комплексу з перевантаження та переробки сміття ЛКП «Зелене місто» уже оголосило. Після затвердження Звіту про оцінку впливу на довкілля на ділянці на Пластовій, 13 уже влітку розпочнуть будівництво сміттєпереробного комплексу. Місту також представили концепцію переробного заводу для Львова, напрацювання компанії “Egis” щодо комплексної стратегії вирішення питання ТПВ у Львові, план дій на 2018-2019 рр.

«Зусилля міської влади сьогодні спрямовані на те, щоб якнайшвидше дати відповідь на питання: куди поїдуть на сортування та переробку всі сто відсотків відходів, зібраних у Львові, включно з вторсировиною. Щоб менше сміття їхало на захоронення, потрібен сміттєпереробний комплекс. План дій та інвестицій, розроблений містом, зокрема, ЛКП «Зелене місто» разом із компанією «Egis» та Європейським банком реконструкції та розвитку, передбачає створення нової комплексної стратегії щодо поводження з ТПМ у м. Львові, побудову сміттєпереробного заводу, рекультивацію та очистку інфільтратів Грибовицього полігону, а також облаштування нового технічного полігону», – зазначив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

ОБОВ’ЯЗКИ, ЯКІ ПОКЛАДЕНІ НА ЛКП «ЗЕЛЕНЕ МІСТО» ПІСЛЯ НАДАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ:

 • Забезпечити проведення підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та отримання відповідного висновку.
 • Забезпечити проведення консультацій з громадськістю щодо розміщення комплексу з перевантаження та переробки твердих побутових відходів на вул. Пластовій, 13 разом з департаментом поводження з відходами та департаментом містобудування.

ЩО УЖЕ ЗРОБЛЕНО ДЛЯ БУДІВНИЦТВА СМІТТЄПЕРЕРОБНОГО КОМПЛЕКСУ:

 • Грудень 2017: депутати міськради надали ЛКП «Зелене місто» дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки на вул. Пластовій, 13.
 • Січень 2018: міська рада затвердила технічну документацію із землеустрою на встановлення меж земельної ділянки на вул. Пластовій, 13 та надання цієї земельної ділянки ЛКП «Зелене місто» для будівництва механіко-біологічного комплексу з перевантаження та переробки твердих побутових відходів.
 • Січень 2018: Вадим Ноздря, директор ЛКП «Зелене місто», оприлюднив інформацію, що будівництво комплексу розпочнуть на початку літа 2018 року.
 • Лютий 2018: ЛКП «Зелене місто» оголосило тендер на розроблення проектної документації щодо будівництва сміттєпереробного комплексу.

ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ ПРОЕКТНО-КОШТОРИСНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ СТАДІЙ «ТЕО» ТА «ПРОЕКТ» ПЕРЕДБАЧАЄ:

 • Систему очистки біогазів з ділянки компостування (для унеможливлення шкідливих викидів та неприємних запахів).
 • Систему збору та рециркуляції рідких стоків (для унеможливлення їх потрапляння у навколишнє середовище).
 • Систему моніторингу/аналізу повітря в зоні приймання (відходів) та в точках викидів повітря з системи очистки (біофільтри).

ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ:

 • Львівська міська рада – 2 млн євро
 • Європейський банк реконструкції розвитку (ЄБРР) – 35 млн євро
 • Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) – 46 млн євро

ІЗ ЧОГО СКЛАДАТИМЕТЬСЯ ТА ЯК ПРАЦЮВАТИМЕ СМІТТЄПЕРЕРРОБНИЙ КОМПЛЕКС:

 • Комплекс складатиметься з двох частин. Перша є механічною, йдеться про спеціальні сита, що розділятимуть відходи на дрібну фракцію (здебільшого органічні відходи) та неорганічні відходи. Дрібна фракція після цього потраплятиме на компостування, а неорганічні відходи – на сортувальну лінію, де відбуватиметься ручне сортування та відбір вторсировини. Після відбору вторсировини та компостування може залишатись залишок, який після додаткової обробки відправлятиметься на полігон.

 • Друга частина комплексу складатиметься із біологічної обробки відходів, що буде розташована у окремій будівлі. Йдеться про компостування органічної фракції відходів у спеціальних тунелях.
 • Органічна фракція відділятиметься через барабанне сито. Процес компостування органічних відходів та їхнього «дозрівання» триватиме від двох до п’яти тижнів, протягом цього часу подрібнені відходи перебуватимуть у спеціальному закритому приміщенні.

СКІЛЬКИ ПЛАТИТИМУТЬ ЛЬВІВ’ЯНИ ЗА ПЕРЕРОБКУ СМІТТЯ НА ПЛАСТОВІЙ

Зараз за вивіз та захоронення ТПВ львів’яни платять 1,40 грн за один квадратний метр або 719-803 грн за тонну ТПВ.

Вартість переробки однієї тонни сміття на сміттєпереробному комплексі, який збудують на вулиці Пластовій, становитиме близько 1000 гривень. У тариф, який прийматимуть після будівництва заводу, закладатимуть вартість переробки та захоронення близько 35% відходів.