На вирішення проблеми зі сміттям Львову виділять 75 млн євро

На вирішення проблеми зі сміттям Львову виділять 75 млн євро

Європейський інвестиційний банк виділить 30 млн євро на рекультивацію Грибовицького полігону і 45 млн євро на будівництво сміттєпереробного комплексу. Із таким результатом Кабінет міністрів розглянув звернення Львова щодо участі у Програмі розвитку муніципальної інфраструктури України.

Про це під час візиту до Львова заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«У міської влади є достатньо ресурсів і повноважень, аби врегулювати цю ситуацію. Зараз важливо знайти порозуміння з громадами навколишніх сіл, тобто Грибовичів та Малехова. У разі потреби уряд готовий із цим допомогти», – заявив Володимир Гройсман.

В управлінні зовнішньо-економічних відносин та інвестицій Львівської міської ради зазначають, що йдеться про другий етап погодження проекту рекультивації сміттєзвалища.

«Ще у серпні ми отримали погодження від Мінрегіонбуду. Це був перший етап, після якого Міністерство фінансів аналізувало фінансові показники міста. І зараз ми отримали погодження від Мінфіну. Ці два погодження найважливіші. Далі ще буде погодження на загальноурядовому рівні, однак це вже технічний етап», – пояснила Ольга Сивак, керівник управління зовнішньо-економічних відносин та інвестицій у ЛМР .

Зазначимо, що Європейський інвестиційний банк надає кредит на 25 років під 1,5% річних. Після того, як угоду з Європейським інвестиційним банком підпишуть, місто вибере ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу. Розпорядником та отримувачем майбутнього проекту буде ЛКП «Львівспецкомунтранс», яке зараз є одним із п’яти підприємств, які займаються вивозом сміття у Львові.

Нагадаємо, Львівська міська рада працює над тим, щоб досягнути погодження проекту рекультивації із громадою Малехова. Проте вже двічі сільська рада Малехова відкинула усі пропозиції Львова щодо рекультивації полігону. Громада категорично відмовляється виділити місту земельну ділянку, на яку відбувся зсув. Також через протести мешканців Малехова та Грибович на полігоні призупинені будь-які роботи, необхідні для початку рекультивації.

Поки це єдина невирішена проблема, яка призупиняє процес рекультивації полігону.