Мінприроди розпочало перевірку підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами

Мінприроди розпочало перевірку підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами

За результатами комісії 16 підприємств не пройшли перевірку. Таку інформацію Мінприроди оприлюднило на своєму офіційному сайті.

Планові та позапланові перевірки підприємств, які мають ліцензії на провадження господарської діяльності зі здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами,  розпочалися з 16 вересня 2016 року.

Відповідно до перших даних прийнято відповідні рішення: 7 розпоряджень про усунення порушень та 9 рішень про анулювання ліцензій.

З переліком підприємств можна ознайомитися за посиланням

Під час перевірок виявлено такі основні порушення:

– невідповідність ліцензійним умовам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. №466;

– невідповідність матеріально-технічної бази, перелік якої був заявлений суб’єктом господарювання (здобувачем ліцензії) для отримання ліцензії на поводження з небезпечними відходами;

– відсутність повного пакету дозвільної та правоустановчої документації, наявність якої передбачена ліцензійними умовами та чинним законодавством;

– невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов для виду господарської діяльності.

Додамо, згідно з Ліцензійними умовами, ухваленими КМУ 13 липня 2016 року, підприємства, які працюють у сфері поводження з небезпечними відходами, мали впродовж 2-х місяців налагодити свою діяльність у відповідність із новими вимогами. Сьогодні в Україні відповідні ліцензії мають 294 суб’єкти господарювання.