Львів затвердив програму поводження з харчовими відходами

Львів затвердив програму поводження з харчовими відходами

У Львові створили пілотний проект, який передбачає збір і переробку харчових відходів, що утворюються внаслідок діяльності підприємств, установ та організацій міста. Відповідну ухвалу прийняли сьогодні, 7 березня, на засіданні виконавчого комітету ЛМР.Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив пілотний проект з організації збирання, оброблення (перероблення), утилізації та видалення харчових відходів, які утворюються внаслідок діяльності підприємств, установ та організацій м. Львова.

«Це є пілотний проект, кошти ще не залучені. Ми обов’язково прорахуємо кошторис, аби укласти угоди з перевізником, аби мати контейнери, аби перевізник збирав ці контейнери і відвозив їх на полігон (це орієнтовно 10 км від Львова). Я думаю, що впродовж року проект триватиме, а якщо буде успішний, то буде й продовжуватися далі», – зазначила директор департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич.

За реалізацію проекту відповідатиме ЛКП «Зелене місто». Найголовніше завдання підприємства  – організувати збір, перевезення, миття контейнерів. Щоб це була екологічна переробка і можна було далі використовувати цей компост, який буде утворюватися.

«Тобто ми пропонуємо з підприємством збирати саме харчові відходи, їх транспортувати на полігон, наприклад, на полігон села Воля Гомулецька, де є екологічний коледж, здійснювати там переробку. Тобто ми пропонуємо, щоб наше підприємство ЛКП «Зелене місто» організувало укладення угод з такими підприємствами, організаціями, установами і спробувало зменшити ту кількість відходів, які будуть вивозити на інші полігони, переробляти харчові відходи, від чого утворюватиметься компост. Ми думаємо, що нам вдасться реалізувати цей проект, бо це насправді важлива справа і такої переробки немає ще ніде в Україні», – зауважив директор департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич.