Львів’ян закликають повідомляти про несанкціоновані сміттєзвалища

Львів’ян закликають повідомляти про несанкціоновані сміттєзвалища

Повідомити про несанкціоноване сміттєзвалище тепер можна в режимі онлайн. Інтерактивну мапу сміттєзвалищ України та мобільний додаток, який дозволяє фотографувати будь-яке сміттєзвалище та надсилати фото на веб-портал, розробили у Мінекології.

Сервіс «Ecomapa.gov.ua» допоможе оперативно проводити інвентаризацію всіх наявних сміттєзвалищ в Україні, як легальних, так і стихійних.

Кожен громадянин зможе зайти на сторінку сервісу, зареєструватися і залишити повідомлення про звалище. Ця інформація оброблятиметься і надсилатиметься у вигляді звернень громадян до відповідних органів.

Поки інформація про сміття, яка надходить від місцевих органів влади, не відображає повністю ситуацію із відходами в Україні. Станом на сьогодні проведений облік місць захоронення відходів та стихійних сміттєзвалищ показав, що в Україні понад 30 тисяч сміттєзвалищ, а зібрані дані показують менше 20% від реальної ситуації. До прикладу, на території Львівської області позначено 90 сміттєзвалищ, з яких 14 – несанкціоновані.

Зайшовши на сайт, львів’яни зможуть побачити відсоток несанкціонованих сміттєзвалищ (позначені вони зеленим кольором) та за якими адресами вже зареєстровані звернення громадян (червоні кружечки). Клікнувши на позначку, мешканці зможуть побачити, на якому етапі вирішення кожне звернення.

Отримана інформація буде оперативно опрацьована та нанесена на карту. У разі виявлення стихійних сміттєзвалищ Мінприроди надсилатиме отриману інформацію до органів місцевої влади.