Львів отримав 35 мільйонів євро на сміттєпереробний комплекс та рекультивацію Грибович

Львів отримав 35 мільйонів євро на сміттєпереробний комплекс та рекультивацію Грибович

У Києві підписали угоди про надання Львову 35 мільйонів євро на реалізацію проекту поводження із твердими побутовими відходами. Роботи із будівництва сміттєпереробного комплексу розпочнуться вже цього року.

“Сьогодні ми отримали 100% гарантію наявності коштів, і завдяки цьому вже в цьому році плануємо розпочати процес будівництва заводу. Термін – два роки. Також маємо розпочати і повномасштабні процеси із рекультивації сміттєзвалища. Це надзвичайно великий комплекс робіт, які триватимуть орієнтовно до 5 років. Дуже важливий тут екологічний аспект. Європейські інституції, з якими ми підписуємо угоди, фінансують виключно екологічно чисті проекти. Тому ми маємо серйозну гарантію. Це ж стосується і питання контролю за використанням коштів. Усі тендерні процедури пройдуть за європейськими нормами”, – сказав після підписання угод міський голова Львова Андрій Садовий.

Ці кошти місто використає для того, щоби почати і збудувати перший в Україні завод із глибинної переробки твердих побутових відходів, а також здійснити рекультивацію існуючого полігону, який є одним із найбільших полігонів в Україні. Місто також впровадить кращі підходи до вторинної переробки та управління відходами.

Керуючий партнер Європейського банку реконструкції та розвитку Марина Петров наголосила, що Львів – найактивніше місто в Україні у плані співпраці із ЄБРР. “А конкретно цим проектом ми починаємо реалізацію в Україні нашої нової ініціативи, яка називається “Зелені міста”. Львів стане дев’ятим містом-учасником цієї програми загалом, але в Україні він буде першим”.

Реципієнтом стане комунальне підприємство “Зелений Львів”.

“Загальна сума договору складає 35 млн євро. Зокрема, 25 млн євро – це позика від ЄБРР, а 10 млн євро – це гарантована складова. З 25 млн євро позики від ЄБРР 21,5 млн – це бюджет першого етапу будівництва сміттєпереробного комплексу. В попередні роки були підготовчі, а зараз – фінальне підписання угоди, далі починається реалізація проекту”,- пояснив директор ЛКП” Зелене місто” Вадим Ноздря.

Пакет фінансування включає в себе 13-річний кредит ЄБРР у розмірі 20 млн євро під гарантії міста, інвестиційний грант у розмірі до 10 млн євро від Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля, найбільшим договором яких є Європейський Союз, а також пільговий кредит у розмірі 5 млн євро від Фонду чистих технологій.

Схема погашення кредиту ЄБРР – двадцятьма рівними піврічними платежами з початком погашення після завершення пільгового періоду. Пільговий період- 3 роки з дати набуття чинності кредитного договору.

Нагадаємо, що в травні минулого року фахівці французької компанії “Egis”, які готують для Львова комплексне дослідження та стратегію у сфері поводження з відходами, запропонували будувати сміттєпереробний завод на території ТЕЦ-2, яка розташована на вулиці Пластовій, поруч із очисними спорудами “Львівводоканалу”. На майбутньому сміттєпереробному заводі у Львові планують використовувати технологію механіко-біологічної переробки ТПВ, а сам об’єкт зможе переробляти 240 тисяч тон в рік.

Щодо рекультивації сміттєзвалища у Великих Грибовичах, то  станом на сьогодні проект рекультивації вже готовий, однак досі тривають громадські слухання з мешканцями навколишніх сіл поблизу сміттєвого полігону.