Львів і Брно співпрацюватимуть по питаннях поводження з ТПВ

Львів і Брно співпрацюватимуть по питаннях поводження з ТПВ

Міський голова Львова зустрівся з міським головою міста Брно (Чеська Республіка). На зустрічі обговорили можливості співпраці міст, економічну, культурну ситуацію у Львові, будівництво індустріального парку, нову стратегію розвитку міста у сфері креативного підприємництва, а також обмін досвідом у сфері поводження з ТПВ. Відтак, мери міст домовились, що найближчим часом делегації відвідають ці міста.

Андрій Садовий, міський голова Львова, зазначив, що для Львова цікавим є досвід м. Брно у питанні поводження з ТПВ, оскільки місто зараз працює з ЄБРР та французькою компанією «Еджіс» по проекту будівництва сміттєпереробного комплексу.

«Ми готові допомогти, надати консультацію. Чекаємо вашу делегацію у нас», – зазначив міський голова Брно Петр Вокржал.

Також мер м. Брно розповів про їхній досвід поводження з ТПВ, про завод, який працює у місті.

«Ваш досвід для нас цікавий. Ми скеруємо до вас нашу делегацію», – додав міський голова Львова Андрій Садовий.


Чеський досвід для Львова щодо ролі сміттєспалювальних заводів дуже цінний. Так, наприклад, у 2014 році cміттєспалювальний завод забезпечив житловий фонд міста Брно теплом на 34%. Слід зазначити, що мова йде про 96 000 квартир!

Попри такі успіхи, в Чехії існує 181 сміттєзвалище. При цьому щорічно накопичується 3 млн. тонн сміття. Однак з 2024 року на законодавчому рівні вводиться заборона на створення комунальних сміттєзвалищ. При цьому нові сміттєспалювальні заводи не будуються. Це може призвести до того, що за декілька років зросте щорічна плата за вивіз та утилізацію сміття на особу. 

3 чеські сміттєспалювальні заводи утилізують щорічно  0.7 млн. тонн сміття. Європейським лідером по ефективності у цій сфері є Німеччина, 80 сміттєспалювальних заводів якої утилізують щорічно 21.2 млн. тонн сміття. У Франції цей показник становить 13.6 млн. тонн утилізованого сміття, утилізацією якого займаються 128 сміттєспалювальних заводів. Великобританія утилізовує щорічно 5.7 млн. тонн сміття із залученням 25 сміттєспалювальних заводів.