Куди вивозитимуть львівське сміття з 1 серпня?

Куди вивозитимуть львівське сміття з 1 серпня?

Наразі сміття зі Львова утилізовує сміттєспалювальний завод «Енергія». Однак, дія цієї угоди припиняється вже з початку серпня, оскільки завод закривається на плановий ремонт. Тож куди діватиметься далі львівське сміття і скільки це коштуватиме місту?

Станом на зараз перевантаженням сміття у Львові успішно займається підприємство «Львівспецкомунтранс».

«Все сміття яке є у Львові  звозиться  в пункти перевантаження. Їх є у Львові декілька. Саме у цих пунктах його перевантажують у великогабаритні машини і відправляють на різні полігони. Є відповідні угоди з керівниками полігонів львівської області. Паралельно проводяться перемовини з керівниками інших областей, як альтернатива, тому проблем з сміттям у Львові немає зараз і в серпні теж не буде» – каже Тарас Стефанишин, керівник «Львівспецкомунтранс».

Проте місто продовжує працювати у напрямку вдосконалення цієї процедури. До слова, 22 липня на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій прийняли рішення про облаштування ще одного тимчасового пункту перевантаження твердих побутових відходів на території ПАТ «Завод Сільмаш». Крім цього, завод виділяє під оренду 6 тис. кв. м. свого приміщення компанії «Захід Ресурс Плюс», яка відповідно і планує займатися перевантаженням сміття, а згодом, ще сортуванням та пресуванням.

Як то кажуть, «зайвих рук не буває», тому  якщо «Захід Ресурс Плюс» в перспективі закупить обладнання: сортувальні лінії та прес – то кількість сміття для захоронення зменшиться. Цей варіант позитивний, але поки немає документального підтвердження про співпрацю Львівської міської ради та «Захід Ресурс Плюс»,  про вигоду і вартість такого варіанту вирішення проблеми зарано.

На сьогодні, у Львові немає проблем із вивозом сміття. Ще до 1 серпня, як і планувалося, львівське сміття прийматиме київський сміттєспалювальний завод «Енергія», а це 100 тонн за день.  А від 1 серпня сміття вивозитимуть на полігони Львівської та у прилеглі області. Львівська міська рада зараз активно веде переговори з цього приводу.