Депутати ЛМР погодили кредит ЄБРР на будівництво сміттєпереробного комплексу

Депутати ЛМР погодили кредит ЄБРР на будівництво сміттєпереробного комплексу

У четвер, 19 квітня, депутати Львівської міськради погодили умови кредиту ЄБРР для реалізації проекту поводження з твердими побутовими відходами у Львові. Це рішення під час пленарного засідання підтримали 38 депутатів.

«Це проект ухвали, який є попереднім кроком при підписанні угоди на надання кредиту по будівництву заводу ТПВ», – сказала Ірина Кулинич, директорка департаменту економічного розвитку ЛМР.

Згідно з умовами кредиту, йдеться про 25 млн євро (20 млн євро кошти ЄБРР, 5 млн євро – Фонд чистих технологій). Ці кошти місто отримає у кредит на 13 років з пільговим періодом у 3 роки (до 2021 року). Схема погашення кредиту – 20 рівними піврічними платежами після пільгового періоду. Також ЛКП «Зелене місто» погодили залучення грантового співфінансування у розмірі 10 млн євро від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля.

«Ми говоримо про рекультивацію полігону, ми говоримо про інфільтрати, якими треба займатись. Нам багато часу піде на бюрократичні процедури. Сьогодні йде лише процес проектування. Закінчиться проектування, тоді буде етап експертизи – державної, екологічної. Будемо мати півроку часу, потім будуть громадські слухання. Ми маємо пройти складну процедуру, але треба рухатись. Бо якщо ми не візьмемо ці кошти, то візьме інше місто і ми їх не будемо мати» – зазначила директор департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич.

Андрій Садовий запевнив, що проект, який фінансуватиме ЄБРР, буде екологічно безпечним. Він також запропонував керівнику ЛКП «Зелене місто» Вадиму Ноздрі детально розповісти депутатам про проект сміттєпереробного заводу та як він функціонуватиме.

«На превеликий жаль, я бачу ситуацію, коли певні люди подають неправдиву інформацію, що ми будемо робити спалення і ще якісь інші речі. Цього не буде. Щоб ви розуміли, самі очисні споруди у сьогоднішньому стані є в 10 разів більш небезпечними, ніж цей комплекс, що ми плануємо зробити. У тому ареалі цей комплекс буде чи не єдиним екологічно чистим об’єктом, який надзвичайно корисний для громади міста Львова», – сказав Андрій Садовий.

Нагадаємо, з початку 2018 року Львівське комунальне підприємство «Зелене місто» здійснило низку заходів, аби проект по будівництву сміттєпереробного заводу на вулиці Пластовій, 13 реалізували. Фактично, роботи розпочалися після ухвалення рішення про надання земельної ділянки на вул. Пластовій для будівництва сміттєпереробного комплексу під час сесії Львівської міської ради. Концепція переробного комплексу базується на засадах максимального зменшення обсягів та, найголовніше, залишкового об’єму перероблених відходів, які мають відправлятися на захоронення; відсортувати ресурсоцінну вторинну сировину та зменшити біологічну активність органічних відходів, а також передбачити можливість виробництва твердого умовного палива. Завод буде базуватися на механіко-біологічній переробці відходів, проект реалізують за найкращими європейськими стандартами, зокрема, екологічними стандартами. Роботи планують розпочати у другій половині 2018 року.