Cпівпраця міста із французькою компанією “Egis” щодо проблеми сміття у Львові

Cпівпраця міста із французькою компанією “Egis” щодо проблеми сміття у Львові

Французька компанія «Egis» вже більше 2 місяців працює над проектом щодо вирішення проблеми сміття у Львові.

За цей період було проаналізовано три земельні ділянки. Експерти зробили висновок, що найкращою для будівництва сміттєпереробного комплексу є ділянка на території ТЕЦ-2. Цю ділянку рекомендовано з огляду на доступність та наявність інфраструктури.

 Також компанія працює над проектом рекультивації полігону у селищі Великі Грибовичі.

Що вже зроблено?

“Вже розпочато роботу щодо вивчення морфології сміття. Також опрацьовано три земельні ділянки – ТЕЦ-2, кар’єр у Добрянах і територію в селі Новий Яр. Відповідно до технічних та природоохоронних параметрів, найкращою для розміщення нового об’єкту поводження з ТПВ є ділянка на території ТЕЦ-2. Цю ділянку рекомендовано також з огляду на доступність та наявність інфраструктури”, – розповідає Крістофер Раунд, керівник проекту французької компанії “Egis”.

Наступний етап – це рекультивація полігону в Грибовичах.

 Фахівці зараз опрацьовують кілька варіантів, враховуючи стабільність полігону, наявність фільтратів, газу тощо. Як приклад фахівці компанії «Egis» беруть полігон біля Марселя. Відтак, буде проведено техніко-економічне обгрунтування і проектування. Робота відповідатиме усім європейським стандартам.

07

Які терміни виконання?

Планується, що роботи в Грибовичах розпочнуть до кінця цього року. Усі процедури відбуватимуться відповідно до правил європейських закупівель, адже мова йде про фінансування іноземними структурами. Відтак, новий завод розпочнуть проектувати в серпні, а до кінця цього року планують провести закупівельні роботи. Імплементація проекту розпочнеться наступного року

Серед пріоритетних заходів проекту – стабілізація зсуву, відведення фільтратів, дегазація, розробка системи збору чистих вод зі схилу. Зважаючи на складність реалізації, виконавці проекту назвали реалістичні терміни виконання усієї програми ТПВ – розробка нового полігону завершиться десь наприкінці 2021 року.

Також розглядається варіант оголошення інвестиційного конкурсу по сміттєпереробному заводу. Вже пройшла експертиза проекту по дамбі.

Нагадуємо, що 17 березня Львівська міська рада підписала меморандум про співпрацю із французькою компанією “Egis” щодо проекту поводження з твердими побутовими відходами. У рамках проекту – підготовка комплексної системи поводження з ТПВ, включаючи об’єкти збору, переробки, утилізації ТПВ у Львові.

З часу написання меморандуму про співпрацю над підготовкою комплексного дослідження та стратегії міста у сфері поводження з відходами у Львові працюють фахівці французької компанії “Egis”. Фінансується ця робота грантовими коштами в сумі 650 тис євро від Фонду вивчення та підтримки приватного сектору (FASEP) генерального казначейства Франції.