Чому ділянка «Сірки» не підходить під полігон та завод ТПВ: висновок науково-експертної комісії

Чому ділянка «Сірки» не підходить під полігон та завод ТПВ: висновок науково-експертної комісії

Вивчивши ситуацію щодо ділянки на території колишнього ЯДГХП «Сірка» у Яворівському районі та проаналізувавши наявні дані «Інститут «Гірхімпром», науково-експертна група дійшла висновку, що запропонована земельна ділянка знаходиться в небезпечній зоні, де відповідно до ДБН облаштування полігонів не допускається.

Комісія на  чолі з Ігорем Юхновським  констатувала, що ділянка не відповідає вимогам державних будівельних норм, у частині їх дотримання щодо відстаней до відкритих водоймищ, культурно-оздоровчих об’єктів, водозаборів, заповідних територій національного та європейського значення. Відповідно до замірів, ділянка розташована на 2 200 м від вище зазначених територій, а за державними будівельними нормами, має бути 3 км.

Також комісія зазначила, що впродовж останніх років відбулися глибокі незворотні зміни в ландшафтно-геологічній структурі довкола промислового майданчика «Сірки» та інших територій Яворівського району. На місці сірчаних кар’єрів утворились великі озера, орієнтовною площею 700 га.  А відповідно до екологічних норм, не можна в штучно утворені водойми вкидати хімічні речовини.

Відтак, науково-експертна група вважає, що через такі очевидні невідповідності та порушення, використання промислового майданчика підприємства «Сірка» для будівництва полігону твердих побутових відходів і сміттєпереробного заводу  є недопустимим.

«Оцінюючи загальну ситуацію і критичний стан з накопиченням та вивезенням відходів як у місті Львові, так і в районах області, науково-експертна група рекомендує органам місцевого самоврядування  громад краю об’єднати зусилля і ресурси для спільного подолання «сміттєвої кризи» на теренах Львівщини. Просимо громади  Львівщини допомогти громаді міста Львова у скрутній ситуації, що склалася з видаленням відходів з території міста, шляхом сприяння почерговому, в узгоджених обсягах прийняттю відходів міста Львова на своїх смітєзвалищах до часу спорудження санітарно безпечного підприємства обробки твердих побутових відходів. Таке підприємство знешкоджуватиме не лише відходи міста Львова, але й відходи інших громад краю», – зазначено у висновках роботи науково-експертної групи.

Нагадаємо, що після візиту прем’єр-міністра Володимира Гройсмана до Львова 27 січня ЛОДА погодилася виділити ділянку Яворівського підприємства «Сірка» під полігон та завод ТПВ.  Губернатор Олег Синютка запевнив Володимира Гройсмана у придатності виділеної на Яворівщині земельної ділянки під облаштування полігону ТПВ і позитивних висновках екологів. Це при тому, що в першому повідомлені від ЛОДА,  де зазначено перелік ділянок, які будуть розглядатися під полігон ТПВ, немає жодного слова про те, що на ділянках проводилися екологічні експертизи.