Будівництво заводу на стадії розробки, а пошук ділянки для захоронення ТПВ і досі триває

Будівництво заводу на стадії розробки, а пошук ділянки для захоронення ТПВ і досі триває

Одним із пріоритетних напрямків у комплексному підході до вирішення питання зі сміттям у Львові є будівництво заводу змеханіко-біологічної переробки ТПВ.
За словами Вадима Ноздрі, директора ЛКП «Зелене місто», будівництво заводу зараз перебуває на стадії розробки проекту.

«Ми зупинилися на будівництві заводу з механіко-біологічної переробки, а не на фабриці виробництва РДФ. Тому що це питання потрібно додатково вивчити і пропрацювати з цементними заводами на готовність забирати РДФ, як частину продуктів переробки такого заводу.

Завод з механіко-біологічної переробки, в першу чергу, буде розділяти біологічну і небіологічну фракції. З небіологічної фракції буде забиратися ресурсноцінна сировина, а біологічна фракція буде компостуватися. Тому, якщо в перспективі Львів матиме роздільне сортування ТПВ, то це тільки полегшить роботу цього підприємства.

Що ж до ділянки під новий полігон, то пошуки і досі тривають.

На сьогодні область запропонувала 17 ділянок. Однак, згідно з передбаченими нормами, за розмірами підходять лише 3-4 об’єкти.

«Є перелік ділянок, які були запропоновані Львівською обласною державною адміністрацією. Їх є 17. З них лише 3-4 підходять за своїми розмірами для того, щоб хоча б умовно розглядати можливість облаштування полігону. На сьогоднішній день вся інформація аналізується. В першу чергу, з точки зору екологічного впливу. Працюють наші консультанти з французької фірми «Еджіс». Важливо, щоб найближчим часом в робочій групі з представниками облдержадміністрації був проведений огляд кожного об’єкту з цього короткого списку. Лише вже після цього буде визначена та пріоритетна ділянка, той район, де це можливо. На сьогоднішній день рішення про розміщення майбутнього регіонального полігону для потреб міста Львова й інших міст Львівської області не визначено. Коли це буде зроблено, складно сказати, бо це залежить не тільки від міста», – наголосив Вадим Ноздря.