Компостери для переробки відходів встановлять у 200 українських школах, зокрема у 12 інтернатах

Компостери для переробки відходів встановлять у 200 українських школах, зокрема у 12 інтернатах

В Україні компостери для переробки відходів їдалень встановлять у 200 школах. Такі результати еко-освітнього конкурсу “Компола” оголосили міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак і міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Переможцями стали навчальні заклади в усіх куточках України і навіть прифронтових Луганській та Донецькій областях.

Як результат, до 1 вересня на подвір’ї переможців конкурсу – 12 шкіл-інтернатів, 22 опорних шкіл, 1 спеціалізованої школи для дітей з особливими потребами та 165 загальноосвітніх шкіл – встановлять компостери для переробки органічних відходів із шкільних їдалень.

Зокрема, переможцями проекту “Компола” стали 1 школа з Чернігівщини, 4 школи із Закарпаття, 6 – із Луганщини, Херсонщини, Харківщини, Запоріжжя та Прикарпаття, 7 – з Полтавщини, Києва, Рівненщини, 9 – з Вінничини, Тернопільщини, Житомирщини, Одещини, Миколаївщини, Буковини, по 10 – з Київщини, Донеччини, Сумщини, Кіровоградщини, Дніпропетровщини, Волині, Черкащини, Львівщини та Хмельниччини.

“Екологічна освіта може змінити майбутнє – наші діти житимуть в іншому світі, де найціннішими ресурсами будуть не нафта і газ, а вода і повітря, – впевнений Остап Семерак. – Сьогодні старшокласники глибоко розбираються в екологічних проблемах – часом ловлю себе на думці, що спілкуюсь з вузькопрофільними фахівцями”.
За словами Остапа Семерака, Мінприроди і надалі буде підтримувати подібні проекти і використовувати будь-яку можливість заради підвищення рівня екологічної свідомості українців.

“Півроку тому ми підтримали ініціативу 11-річного киянина Нікіти Шульги, який запропонував проект з компостування органічних відходів із шкільних їдалень, – хлопець вразив рівнем екологічної свідомості, – розповідає міністр. – Сьогодні маємо 200 шкіл, в яких буде встановлено компостер для переробки органічних відходів”.

Міністр подякував Міністерству освіти і науки України за підтримку ініціатив, а колективу школи Київської гімназії біотехнологій No177 за велику увагу в навчальному процесі до екологічних проблем.

«Вже з шкільної парти треба вчитись бути свідомим і починати берегти природні багатства світу», – зазначив він.

“Компола” – спільний еко-освітній проект Мінприроди та Міносвіти, спрямований на підвищення рівня екологічної освіти та залучення молоді до практичних навичок сталого розвитку та споживання. Заявки на участь у конкурсі приймалися з 10 по 24 квітня. Проект покликаний дати додатковий поштовх та ресурс українським школам для розвитку екологічної грамотності учнів, допомогти школярам отримати практичні навички щодо відповідального споживання був започаткований київськими школярами Нікітою Шульгою та Софією-Христиною Борисюк і успішно реалізований у 32 навчальних закладах у різних куточках України.